İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Yağ Yakıcı Supplement Kombinasyonu

Yağ Yakıcı Supplement Kombinasyonu

Yağ Yakıcı Supplement Kombinasyonu

Yağ Yakıcı Supplement Kombinasyonu

Yağ yakıcı supplementler sporcunun vücudundaki yağları yakması ve kilo vermesini sağlamak için kullandırdığı gıda maddeleridir. Yağ yakımını sağlamak için kullanılan supplementler metabolizmanın hızlanmasını, iştahın azalmasını ve yağ asitlerini taşıma gibi işlemler yapar.

Termojenik metabalolizmayı hızlandırır ve yağ yakımını sağlar.

Kafein de yağ yakma konusunda oldukça başarılıdır. Çay, kahve ve kıla gibi bir çok içeceğin içinde bulunur ve metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını sağlar.

Synephrine yağ asitlerini arttırarak metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlar ve yağ yakınını sağlar.

Kapsaisin vücuttaki adrenalin hormonunun artmasını sağlar bu şekilde vücudun ısısı yağ yakımını gerçekleştirir.

Yohimbe vücuttaki adrenalin hormonunun artmasını sağlar bu şekilde vücudun ısısı yağ yakımını gerçekleştirir.

Evodiamine bir bitkidir. Vücut ısısını arttırarak yağ yakımını sağlar.

İştahı bastırıcı supplementlerde vardır. Bu supplementleri kullanırsak daha az yemek yiyeceğimiz için vücutta yağ yakımı gerçekleşecektir.

Grehlin ve leptin açlık ve tokluk hislerini kontrol eden 2 hormonumuzdur.

İştah bastırmak için kullanılan supplementler kan şekerini dengelemede de yardımcı olurlar. Bu sayede de yağ yakımı gerçekleşir.

Yeşil çay ekstresi hem sağlıklı hem de metabolizmayı hızlandırarak vücudun yağ yakmasında yardımcı olur. Yeşil çaylarda kilo vermemizi sağlayan bileşenler vardır bu bileşenler kafein ve kateşindir. Kafein zaten yağ yakımında kullanılan bir supplementtir. Kateşinin içerisinde antioksidan maddesi vardır. Antioksidan maddesi vücudumuz için oldukça faydalı bir üründür.

CLA da yağ yakını sağlayan bir asittir. Metaboizmanın hızlı çalışmasını sağlar ve iştahın azalması konusunda yardımcı olur. Bağışıklık sistemini güçlendiren ve kalp hastalıklarına iyi gelen bir supplementtir. Vücutta yağ depolanmasını engeller ve metabolizmanın hızlı çalışmasını sağladığı için yağ yakımını sağlar. Genç bireylerde pek işe yaramayan bu supplement yaşlı bireyler için oldukça verimlidir.

Kortizol insanın stres yapması sonucu yükselir. Kortizol değerinin yükselmesi sonucu vücut yağ depolar.

L-Carnitine ya asitlerinin mitokontriye taşınmasını tetikler ve yakar. Yakılan yağlar enerjiye dönüşür. Vücutta ki c vitamini değerine göre vücut kendi kendine L-Carnitine üretebilir. Kartinin supplementi alındığında yağ yakımı hızlanır ve kilo veririz. Et ve balık gibi yiyeceklerden de bu supplementi almamız mümkün olabilir.

 

Yorum Yap

Yorum Yap