İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Web Tasarım Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web Tasarım Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web Tasarım Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web Tasarım Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web tasarım veya grafik tasarım yapıyorsanız yazımızda bulunan dikkat edilmesi gereken ipuçlarını takip etmeli ve gerektiğinde uygulamanızı öneririz.

Web Tasarım yaparken ilk önce planlı olmanız gerekmektedir. Tasarım işine ilk önce temelden başlamalı ve kafanızda oluşturduğunuz tasarımı taslak halinde hazırlamanız gerekiyor. Tasarımın detayına ve zorluğuna göre taslak hazırlama işlemi biraz vaktinizi alacaktır fakat Tasarımınızın daha kaliteli olacaktır.

Tasarımın taslak halini oluşturduktan sonra, tasarımı nerede kullanacağınızı ve tasarımınızın görselliğini test etmeniz gerekiyor. İsteğinize göre oluşturduğunuz Tasarımın bir prototipini hazırlayarak, asıl tasarımın kullanacağı alanda deneyebilirsiniz. Bu teknik sayesinde Tasarımınıza başkasının gözüyle bakabilirsiniz ve tasarımınızı derecelendirebilirsiniz.

Tasarımınızı Farklı Renkler Üzerinde
Test Etmek.

Hazırladığınız tasarımın renklerini değiştirerek (arkaplan rengi, font rengi, kontur rengi vs.) farklı görsellikler ile değerlendirebilirsiniz. Farklı renkler kullanarak tasarımınız gözünüze hoş geliyorsa, Asıl tasarımınızı başka renkler ile uyguladığınız tasarım ile yer değiştirebilirsiniz.

Tasarımda Renk Uygunluğu ve Seçimi.

Yapacağınız veya Yaptığınız tasarımlarda, birbiri ile uygun renkler kullanmalısınız. En bilindik renk kombinasyonları ile Tasarımınızı oluşturduktan sonra bazı kullanıcılara gösterip, tasarımınızın renk uyumu hakkında bilgi toplamanız gerekir. Tasarımda renk uyumu ve renk seçimi çok önemlidir. Profesyonel Tasarımlarda güven veren renkler kullanılır. (mavi ve beyaz gibi.) Tasarımda uygun renklerin kullanımı, tasarımınızı değerlendirecek veya ulaştıracağınız müşteri için puan anlamına geliyor.

web tasarım, web tasarım ipuçları, web tasarım fikirleri, tasarım fikirleri, tasarım oluşturma, planlı tasarım, kaliteli tasarım

Tasarımın Teslim Edileceği Kişiyle Fikir Alışverişi

Yaptığınız Tasarımı, teslim edeceğiniz müşteri ile fikir alışverişi yapıp bilgi toplamak çok önemli bir stratejidir. Tasarımı teslim alacak kişinin, Tasarımı hangi alanlarda kullanacağını öğrenip ufak bir araştırma sonucu sektörde ki benzer tasarımlara ulaşabilir ve görselliği en iyi olan tasarımdan fikir edinebilirsiniz.

Tasarım Bitişi.

Yaptığınız tasarımın mutlaka 3 farklı pozisyonda (fontların yerleri, varsa logonun yeri.) şablonunu oluşturun ve tasarımı kullanacak kullanıcıya sunun. Müşterinin fikir ve isteklerine göre Tasarım üzerinde son dokunuşları yapın ve kullanıcıya teslim edin.

Web Tasarım Dikkat Edilmesi Gerekenler konumuz buraya kadar. Web & SEO alanında ki tüm makalelerimizi görüntülemek için, Sağ taraftan Web & SEO kategorisine ulaşabilir ve makalelerimizi okuyabilirsiniz.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yıllardır işin içerisinde olan, meraklı ve yazmayı seven birisi.

Yorum Yap