İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar
  3. Unlost X alınır mı? (Detaylı inceleme)

Unlost X alınır mı? (Detaylı inceleme)

Unlost X alınır mı? (Detaylı inceleme)

Unlost X alınır mı?

Güncel teknolojiler vaat eden toplama bilgisayar olan unlost x alınır mı? Detaylar yazımızda!

Son haftaların twitch ve youtube platformlarında çok konuşulan ve oldukça uygun fiyatlara satılan Unlost X kullanıcıların dikkatini çekmiş durumda peki bu toplama bilgisayar alınır mı? Alır isek güncellenecek olan donanımlar takabilir miyiz? Tabi ki en önemlisi uzun zamanlar kullanılacak bir bilgisayar mı? Gelin bu soruların hepsinin cevabını verelim.

İlk başta söylemek istediğim gerçekten tasarım ve güzel ve güncel donanımlar kullanılmış durumda. Bilgisayar AMD işlemci standartları da kuruluş bir sistem olarak karşımıza çıkmakta. Bu donanımlar: İşlemci olarak AMD Ryzen 2200G (3.9 GHz), Ram DDr4 çift kanal 16gb 3000 MHz, Anakart Msı B350M ve ekran kartı olarak da  Msı GTX 1050ti ekran kartı kullanılmış. Diğer donanımlar ise 1 tb hard disk (HDD tipi), 600 Watt bronza sertifikalı güç kaynağı, işlemci soğutucu ve güzel bir tasarımı olan kasa.

İlk başta eğer sistem toplamaktan anlamıyor veya uğraşmak istemiyor iseniz gayet uygun ve alınabilir bir bilgisayar olmuş. Fakat sizler ilerleyen zamanlarda ben ram takmak istiyorum dediğinizde, anakart sizler için bu izni vermeyecek çünkü Msı B350M anakartın üzerinde sadece 2 adet ram slotu var ve bu slotların ikisi de kullanılmış yani bir adet ram takviyesi yapmak istediğinizde Msı B350M sizler için üzerinde takılı olan bir adet rami feda etmenizi isteyecek. Diğer yandan ekran kartı 1050ti çok güzel bir ekran kartı fakat böyle bir sistemde fazla olmuş gibi durmakta eğer bu ekran kartını kullanıyor iseniz kesinlik ile yanına İntel tabanlı bir anakart ve işlemci kullanılmalıdır. Oyun oynamak için güzel bir sistem fakat geleceğe yönelik olduğu söylenemez, ayrıca AMD Ryzen 2200G giriş seviyesi bir apu buz yüzden tasarım veya yüksek işlemcisi isteyen uygulamalarda yetersiz kalacaktır. AMD Ryzen 2200G apu olduğu için ramlerin bir miktarını kendisi için ayıracak, bu kullanıcılar için pek sorun edilemez fakat ilerleyen zamanlarda yüksek ram isteyen uygulamalarda kullanıcıları zor duruma düşürecektir. İşlemci için güzel bir soğutucuda kullanılmış ve bu kesinlik ile hayat kurtaracaktır. Diğer yandan sistemde SSD veya mSATA kullanılmamış muhtemelen fiyat için düşünülmüştür. Güç kaynağı kurulan sisteme oldukça fazla ve fazladan takıla bilecek donanımlar için yeterli tutulmuş.

Özet geçecek olur isek güzel fiyatı uygun bir bilgisayar olmuş fakat eğer kendiniz toplama ihtimaliniz var ise sadece sizin yaptığınız işlere göre uygun bir bilgisayar toplana bilir. Bu durumda sizlerin kullanmış olduğu programlar daha fazla verim vermektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap