İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Bilgi Deposu
  3. DA / PA Sorgulama Siteleri

DA / PA Sorgulama Siteleri

DA / PA Sorgulama Siteleri

Ücretsiz DA / PA Sorgulama Siteleri

Google PageRank kaldırıldıktan bir süre sonra siteler için DA / PA değer sınıfları ortaya çıktı. DA PA değerleri sitenizin ne kadar kaliteli olduğunu ölçme ve sınıflandırma sistemidir.  DA / PA Sorgulamak için bu yazıdan faydalanın. Kısacası özetlemek gerekirse; PageRank yerine getirilen Sınıflandırma sistemidir. Bu değerler sitenizin kalitesini belirler.

Sitenizin DA / PA değerlerini sorgulamak istiyorsanız bu yazımızdan faydalanıp hemen değerlerinizi öğrenebilirsiniz. da / pa sorgulama için yazımızın devamın takip etmenizi öneririm.

DA = Domain Otoritesi (Değeri)
PA = Sayfa Otoritesi (Değeri)

Fakat gelelim ki; DA / PA Değerlerini Moz.com sitesi üzerinden kontrol edebiliyoruz. Bu sistemde ücretli olduğu için 24 saat içerisinde sadece 3 kontrol izni vermekte. Büyük ihtimal API ile başka kişiler tarafından geliştirilen sistemler sayesinde istediğiniz zaman istediğin miktarda sitenizin DA / PA Değerlerinizi sorgulayabilir ve ölçebilirsiniz. İşte bu yazımızda da Ücretsiz DA / PA Sorgulama sitelerini paylaşacağız. Maalesef şuan bulabildiğimiz sadece 1 adet sorgulama sitesi doğru sonuçları gösteriyor. Şimdi ise bu siteyi nasıl kullanacağımızı ve DA / PA Sorgulamasını nasıl yapabileceğinizi anlatalım.

DA / PA Sorgulama

İlk olarak MOZ Sistemi üzerinden sitemizin DA / PA Değerlerini sorgulayacağız. BURAYA Tıklayarak MOZ DA / PA Sorgulama aracının web sayfasına gidelim. MOZ sistemi üzerinde ismi; ” Open Site Explorer ”  olarak geçiyor. Bu değerleri sorgulamak çok basit ve hızlı gerçekleşmektedir ortalama 5 saniye içerisinde DA / PA Değerlerinizi öğrenmiş olacaksınız.

DA PA Sorgulama sayfasına girdikten sonra, kutucuğa sitemizin adresini yapıştırıyoruz ve sağ tarafta bulunan search butonuna tıklıyoruz ve ortalama 5 saniye içerisinde değerlerimizi öğrenmiş oluyoruz.

Ücretsiz DA / PA Sorgulama Siteleri

Search butonuna tıkladık ve DA PA Değerlerimizi öğrenmiş olduk. Bunun yanı sıra; Spam skorumuzu da öğrenmiş olduk. Eğer siteniz yeniyse veyahut sitenizi başka bir domaine taşıdıysanız (bizim gibi) DA PA değerlerinin oturması biraz zaman alacaktır, sitenizin kalitesine göre bu değerler yükselecek veya azalacaktır. Özellikle DA / PA Değeri yüksek olan sitelerden backlink almaya çalışırsanız, kendi sitenizin değerleri kısa zamanda yükselişe geçecektir. Backlink alacağınız sitelerin mutlaka DA / PA Değeri sorgulamasını yapın, ona göre backlink almanızda fayda var.

Ücretsiz DA / PA Sorgulama Siteleri

MOZ sistemi, ücretli üyelik ile çalıştığı için 24 saatte sitemizin DA PA Değerlerini sadece 3 kez sorgulama yapabiliyoruz bu da bazı durumlarda can sıkıcı hale gelebiliyor. Fakat API ile çalışan DA PA Sorgulama siteleri sayesinde bu kısıtlamayı aşabiliyoruz. 2. site olarak kullandığımız ve piyasada ki en doğru sonuçları veren site üzerinden değer sorgulama yapmayı anlatacağız.

DA / PA Sorgulama

İlk olarak SEOMASTER Sitesine giriş yapıyoruz. BURADAN DA PA Sorgulama sayfasına giriş yapabilirsiniz. Zaten hemen karşımıza DA PA Sorgulama aracı gelecek. Aynı anda birden fazla sitenin değerini ölçebilirsiniz. 🙂

MOZ alanı altında bulunan Check all kutucuğunu işaretliyoruz ve aşağıda ki metin kutucuğuna sitemizin adresini yapıştırıyoruz ardından sağ tarafta bulunan ” Check All ” butonuna tıklıyoruz. Yaklaşık 3-5 saniye arasında DA PA değeri sorgulanmış olacaktır.

Ücretsiz DA / PA Sorgulama Siteleri

DA / PA Değerleri

Gördüğünüz gibi çok kısa bir zamanda DA PA değerlerimizi sorgulamış olduk. Bu sitenin en güzel özellikleri ise; Sınırsız sorgulama hakkımızın ve birden çok siteyi aynı anda sorgulama yapabilmemizdir. Piyasada ki en iyi DA PA Sorgulama sitesidir.

Ücretsiz DA / PA Sorgulama Siteleri

Piyasada çalışmayan bir çok sorgu sitesi olduğu için ÇALIŞAN ve doğru sonuçları veren 2 siteyi ekleme kararına vardık, ileride ki zamanlarda bu yazımız güncellenecek ve daha fazla sorgulama aracı eklenecektir. Bu yazımızda sizler için DA PA Sorgulama sitelerini paylaştık umarım beğenirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yıllardır işin içerisinde olan, meraklı ve yazmayı seven birisi.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 11 ay önce

    Da pa sorgulama sitelerini paylaştığınız için teşekkür ederim, artık anlık olarak sitelerimin da pa değerlerini sorgulayabiliyorum…