Twitch Prime Nedir, Nasıl Kullanır ?

0
Twitch Prime

Twitch Prime Nedir?

Kullanmaya başlamadan önce Twitch prime nedir biraz ona değinmek istiyorum. Twitch prime Twitch kullananlar için aylık abone olunarak istediğiniz yayıncıya bedava abone olmanızı sağlar. Prime ilk çıktığında Amerika, Almanya, Kanada, İngiltere, İspanya, İtalya ve Fransa için kullanıma açılmıştı. Tabi ki ilk çıktığında Türkiye de kullanmak yasal değildi ancak bazı kişiler bunu VPN aracılığıyla kullanabiliyordu. Ancak artık prime kullanmak için VPN vb. başka yollar ile uğraşmanıza gerek kalmadı. Türkiye içinde geldiğinden artık abone olduğunuz yayıncıya da parası gitmiş olacak. Bunun dışında size sağladığı farklı faydaları da var. Bunlardan birkaçı oyun, oyun içi eşya, Amazon üzerinde indirim kazandırıyor. Reklam izlemek zorunda kalmıyorsunuz. Yazışma yerinde prime abonelerine özelleştirmeler sunuyor. Buna ek olarak 1 tane istediğiniz kanala aylık abone olabiliyorsunuz.

Bu makalemizde Twitch prime nedir ? Twitch prime nasıl kullanılır ? başlığı altında Twitch prime hakkında her şeyi detaylı olarak anlatacağız.

Twitch Prime Nedir, Nasıl Kullanır ?

Twitch Prime sahibi olmak için vermeniz gereken ilk 6 ay boyunca 3€, 6 ay geçtikten sonra ise bu fiyat 6€ olmakta. Bunu dışında ilk defa Twitch Prime kullanacaksanız 7 günlük Twitch prime deneme hakkınızı kullanabilirsiniz. Bu arada kredi kartı, bankamatik kartı, vb bir kartınızın olması gerekli yoksa bu özellikten faydalanamıyoruz. Gelelim Twitch prime aboneliğini nasıl aktifleştireceğimize.

Twitch Prime Nasıl Kullanılır?

İlk önce Twitch hesabımıza giriş yapıyoruz. Kullanıcı adımınızın solunda bildirimler simgesi onunda solunda kral tacına benzer bir simge var. Bu simgeye bastığımızda daha önce prime kullanmadıysak Twitch Prime Start Your Free Trial yazan butona basıyoruz.

Daha sonra sizi bir siteye yönlendiriyor ve orada da Start Your 7-Day Free Trial butonuna basmanız gerekiyor.

İlginizi çekebilir:   Kriptografi Nedir ?

Karşımıza Amazon hesabımızı girmemiz için bir bölüm çıkıyor. Eğer üye değilsek öncelikle Create Your Amazon Account butonuna basarak üyeliğimizi oluşturuyoruz. Daha sonra United States yazan yerden Turkey seçeneğini bulup seçiyoruz. Otomatik olarak geçmez ise Continue butonuna basıyoruz.

Karşımıza kart bilgilerimizi girmemiz için bir ekran geliyor bu adımı tamamladıktan sonra yine Continue butonuna basıp geçiyoruz.

Daha sonra zaten gereken adımları geçtiğinizde Twitch prime abonesi olmuş olacaksınız. Bu sayede o anki etkinliklerden faydalanabileceksiniz. İsterseniz 7 günlük twitch prime deneme ile sevdiğiniz bir yayıncıya da abone olabileceksiniz. Twitch prime nedir ? Twitch prime nasıl kullanılır bunları anlatmış olduk. Diğer yazılarımızı da inceleyebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here