İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Telefonun Şarjı Nasıl Daha fazla gider

Telefonun Şarjı Nasıl Daha fazla gider

Telefonun Şarjı Nasıl Daha fazla gider

Telefonun Şarjı Nasıl Daha fazla gider

Telefonun pil ömründen memnun değil iseniz, yazımızda sizler için Telefonun Şarjı Nasıl Daha fazla gider, hakkında detaylı bilgiler verdik.

Telefonlar uzun zamandır hayatımız da her yönüyle hayatımızı kolaylaştıran bu cihazlar, elimizden düşmemekte çok zor işlemleri çok kısa sürede çözebildiğimiz bu cihazlarla anı kayıt altına alabiliyor ve paylaşabiliyoruz, bir birinden güzel oyunlar oynayabiliyoruz. Gün geçtikçe her yönüyle gelişen cihazlar olsa da batarya yönünden hala aynı seviyede durmaktayız her sektörde kullandığımız enerjiyi depolamak için kullandığımız bataryalar, teknolojiyi kilitlemiş ve geriye çekmiş durumda cihazın ağırlığında ve boyunda da büyük yeri olan bataryalar. Donanımsal diğer cihazların küçülmesine rağmen yine aynı seviyede kalmıştır. Günümüzde 10nm ve 8nm teknolojiyle üretilen işlemciler varken enerjiyi depolamak için Lion pillerden daha ileriye gidememiş durumdayız.

Cihazımızın büyüklüğüne göre değişen batarya kapasitesi yeni çıkan çoğu cihazda 3000 mAh seviyesinde, cihazların gelişen işlem gücü ve ekrana harcanan enerjiye yetmeyecek durumda olan bataryalar bizi kabloya bağlamış durumda batarya kapasitesini geliştiremeyen firmalar şarj süresini geliştirmeye yönelmiş hızlı şarj ile bu süreyi kısaltmayı amaçlamışlar. Zamanında 4, 5 gün dayanan telefonlar şimdi günde 1 kere şarj etmek zorunda bırakıyor 3 gün dayanabilen cihaz görsek şaşıracak durumdayız. Bataryadan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız cihazınızı %10 seviyesinin altına düşürmeden şarj etmeye çalışın. Arka planda çalışan uygulamaları gözden geçirip gereksiz olanları devre dışı bırakın. Klavye sesi ve titreşimini kapatarak büyük bir kazanca sağlayın.

İsteğe bağlı olarak arama titreşimlerini de kapatabilirsiniz. Uçak moduna geçebilirsiniz. Bu durumda cihazınız aramalara ve veri kullanımına kapanacaktır. Telefonu sıcaklardan koruyun ısınmış şekilde kullanmak batarya tüketimini arttıracaktır. Otomatik bildirimleri azaltmak şarj tüketim süresini arttıracaktır. Gereksiz olan uygulamaların bildirimlerini kapatmalı hatta kaldırmalısınız. Tuş kilitleme süresini kısaltabilirsiniz. Ekran parlaklığını kısmanız da fayda edecektir. Şarj tüketiminin çoğunu cihazın ekranı tüketmektedir. Mobil veriyi sadece ihtiyaç durumunda açmanız hem internet paketiniz için hem de batarya seviyeniz için dikkat etmeniz gerekir. Bluetooth kullanmadığımız zamanlarda kapalı, Bluetooth kullanmak yerine kablolu veri akışını tercih etmek daha iyi olacaktır. 4.5G, 3.5G ve GPS gibi ayarları kapalı tutmaya çalışın arada büyük bir fark göreceksiniz. İşletim sisteminizi güncel tutunuz. Bu adımları dikkate aldığınızda batarya tüketim süreniz artacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap