İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Telefonlar Kısa Devre Yapar Mı ?

Telefonlar Kısa Devre Yapar Mı ?

Telefonlar Kısa Devre Yapar Mı ?

Telefonlar Kısa Devre Yapar Mı?


Eğer telefonun şarjı çabuk bitiyor. Birden bire kapanıyor ise, birden bire ses açılıyor veya kapanıyor ise. Çözümü için detaylar yazımızda! Telefon nasıl kısa devre yapar?


Telefonlarda diğer tüm elektrik ile çalışan cihazlar gibi kısa devre yapa biliyor ve bu kısa devre sorunları telefonun bir daha kullanılmaz hale gelmesine yol açmaktadır. Eğer kısa devrenin ufak ve tamiri kolay bir kısımda ise kolaylık ile tamir edilip sorun ortadan kaldıra bilir. Tabi bu tamir kısa devre olan parçanın yedek parça ile değiştirilmesi gerekmektedir.

Telefonlarda kısa bir çok sebebden dolayı ola bilir. Bunlardan ilk akla geleni ise telefonun su ile teması. Telefonunuz suyun içine düştü veya nem oranı yüksek ve soğuk yerden birden sıcak alana geçip telefonunuzun içerisinde nemden dolayı kısa devre yapma olasılığı çok fazladır. Eğer soğuk ortamdan sıcak ortama geçiş yapıyor iseniz telefonunuzu hemen açmaktansa yavaş yavaş ısınmasını sağlayın ve öğle kullanmaya başlayın. Eğer suya düşürdünüz ama telefonda bir hasar meydana gelmedi ise ilk düşünceniz çok şanslıymışım siye düşüne bilirsiniz. Ama olaylar çok değişik ola bilir, sebebi ise telefonun içersin de anakarta veya diğer parça yakın su damlası kalmış ola bilir ve bu su damlası telefonun içerisinde ilerleye bilir ve bir süre sonra telefonun içerisinde kısa devre yaparak telefonun bozulması sağlaya bilir.

Telefon kısa devre yapar mı?

Diğer bir sorun ise telefonun bataryası çıka bilen tip ise zaman içerisinde takıp çıkartmaktan anakartın üzerinde bulunan pinler bir birlerine temas ede bilir ve kısa devre yaparak telefona zarar vermiş olurlar. Bazen telefona zarar vermez ama telefon normalden fazla ısınmaya başlar veya şarj süresi oldukça fazla düşer. Bir gün giden şarj 2 saate filan biter. Eğer böyle bir durum ile karşı karşıya iseniz. Yüksek bir ihtimal ile telefonun bir yerinde kısa devre var olasılığı vardır.

Diğer bir soru ise telefonun girişleridir. Bunlar şarj (usb) girişi ve kulaklık girişidir. Eğer bu girişlerden içeriye iletken bir cisim girer ise mesela kulaklık yerine ufak boyutlar da vida veya yağmur girer ise telefonda kısa devre yaptırma olasılığı çok fazladır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yıllardır işin içerisinde olan, meraklı ve yazmayı seven birisi.

Yorum Yap