İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Telefonda 2 (Çift) WhatsApp Kullanımı

Telefonda 2 (Çift) WhatsApp Kullanımı

Telefonda 2 (Çift) WhatsApp Kullanımı

Telefonda 2 (Çift) WhatsApp Kullanımı

Whatsapp, ücretsiz şekilde mesajlaşma ve konuşmayı sağlayan internet tabanlı bir mesajlaşma uygulamasıdır. Bu uygulama ile internet bağlantısı bulunduğu sürece sınırsız mesajlaşma ve konuşma yapılabilir. Dünyanın en gelişmiş uygulamalarından biri olan whatsapp, dünya üzerinde 1 milyarı aşkın kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. Dünya üzerinde bu kadar çok kullanılan bir uygulama bir cihazdan sadece 1 numara için kullanılabilmektedir. Normal yöntemlerle ikinci hattı olan kimselerin telefondan 2. Bir whatsapp’ı kullanması zordur. Bir cihazda birden fazla whatsapp kullanmak için yöntemler mevcuttur. Bu yazımızda sizlerle paylaşacağımız yöntemleri cihazlarınızda uygulamanız halinde birden fazla whatsapp’ı cihazınızda rahat şekilde kullanabileceksiniz.

Misafir Kullanıcı

Android cihazlarda yer alan “misafir” modunun etkinleştirilmesiyle aynı anda iki farklı whatsapp kullanılabilir. Android cihazlarda farklı bir mail adresi ile yeni bir hesap oluşturmak zaten mümkün. Yeni oluşturulan hesap üzerinden “misafir” moduna whatsapp kurulumu yapılarak ikinci whatsapp kullanımı aktif edilebilir.

  • Bu işlem için öncelikle cihazda bir adet misafir kullanıcı oluşturulmalıdır. Misafir kullanıcı oluşturma işlemi eski android sürümünü kullanan cihazlarda mümkün olmayabilir.
  • Misafir hesabı için yeni bir mail adresi oluşturularak, google play hesabı bu mail adresine bağlanır. Bu mail adresine bağlı olan google play hesabından whatsapp indirme işlemi yapılır.
  • Misafir hesabından whatsapp’a giriş yapıldığında telefon numarası istenecektir. Bu alana ikinci olarak kullanacağınız telefon numarasının girerek o numaraya gelen onay koduyla kurulumu tamamlamalısınız.
  • Bu işlemler tamamlandıktan sonra cihazda kullanıcı değiştirme işlemi yapılarak iki farklı whatsapp’a da erişilebilir.

Klonlama Uygulamaları İle Çift Whatsapp Kullanımı

Bazı uygulamalar sayesinde cihazda bulunan uygulamaların ikinci bir klonu oluşturulur. Bu uygulamalar tamamen ücretsizdir. Klonu oluşturulan uygulama yeni giriş yapılmış gibi orijinalinden bağımsız olarak kullanılabilir. Ücretsiz klon uygulamalarından en bilineni Parallel Space’dir.

Paralel Space

  • Bu uygulama telefona kurulduktan sonra açılır ve gelen ekranda whatsapp uygulaması seçilir.
  • Uygulama üzerine kurulan whatsapp ikinci bir whatsapp özelliğini taşır. Bu uygulama üzerinden giriş yapılan whatsapp’ta gerekli bilgilerin girilmesi ile ikinci whatsapp kullanımı aktifleştirilmiş olur.
Yorum Yap

Yorum Yap