İlginizi Çekebilir
Kriptografi Nedir ?

  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Telefon Güç tuşu değişir mi

Telefon Güç tuşu değişir mi

Telefon Güç tuşu değişir mi

Telefonda en çok kullanılan tuş olan güç tuşudur, peki bu tuş bozulduğunda değişim yapılabilir mi? Detaylar yazımızda!

Güç tuşu en çok kullandığımız tuşlardan, Kullandıkça yıpranan güç tuşu gün geçtikçe sıkıntılara neden olabiliyor. En önemli anlarda telefon kapanabiliyor. Fotoğraf çekecekken film izlerken, oyun oynarken en keyifli anlarımızda telefonun kapanması çok can sıkıcı bir durum. Genellikle SAMSUNG cihazlarında yaşanan bu durum kronik olarak çoğu cihazda karşımıza çıkabiliyor. Telefon kapanıyor açmaya çalıştığımızda açılış ekranına gelip tekrar kapanıyor ve tekrar açılmaya çalışıyor bu durumun çözümünü şarja takıp şarjdan çekip bataryayı söküp takmak yoluyla çözdüğünü iddia edenler var. Bu çözüm Sadece o anı kurtaracak, telefonumuzda bulunan verileri kurtarmamıza olanak sunacaktır. Ama yakın bir zamanda tekrar başımıza gelmesi olası bir durum.

Sadece güç tuşuna bastığımda sıkıntı yaşıyorum diyorsanız bunu uygulamalar sayesinde de çözebiliyorsunuz.

Bu uygulamalara birkaç örnek verelim.

Gravity Screen, Türkçesiyle Yerçekimi Ekranı vereceğimiz ilk örnek. Aslında ismi kendisinin çalışma mantığını anlatıyor. Bu uygulamayı kurduktan sonra Yönetici izni atamayı unutmayın aksi takdirde tam verim alamayıp sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bu uygulama biraz da cihazımızın pusula mantığıyla çalışıyor böylelikle telefonu elimize aldığımızda cihazımızın ekranı açılıyor, kapanması için yaptığımız ayarlarda tuttuğumuzda ise kapanma işlemini gerçekleştiriyor. İlk zamanlarda biraz sıkıntı çekseniz de sizin için en uygun olan ayarları yaptığınızda rahata ereceksinizdir.

Wave Unlock, Türkçesiyle Dalga Kilidi anlamına gelen uygulama sayesinde cihazınıza istediğiniz hareketleri tanımlayarak manuel olarak açılış ve kapanışı istediğiniz fiziksel hareketle yapabilirsiniz. Telefonunuzdaki sensörü üzerinde elinizi sallayarak telefonunuzu açıp kapatabiliyorsunuz. Tabi ki uygulamanın tam yetkiye sahip olması için yetki vermeyi unutmayın aksi taktirde devre dışı kalacağı durumlarla karşılaşabilirsiniz.

IOS cihazlarda sbsettings uygulamasıyla IOS sisteminizle alakalı bir çok işlemi yapabilirsiniz. Bu uygulamanın batarya tüketiminde önemli bir yer alacağını belirtelim.

ANDORID cihazların bazılarında ekrana çift tıklayarak veya belirli alanlara dokunarak açma özelliği sağlayan cihazlar var. Bu ayarlar telefondan telefonu değişmektedir İki kez dokunarak uyutma gibi şeyler yazarak sisteminizde arayabilirsiniz.

ANDROID cihazlarda Volume UnLock ve Screen Lock adlı iki uygulama sayesinde cihazınızı açma ve kapatma olaylarını ses açma ve kapama tuşlarına atayabilirsiniz. Uygulamaya sistem yönetim iznini etkinleştirin.

Yorum Yap

Yorum Yap