İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Stres Çarkı Hızlandırma Yöntemi

Stres Çarkı Hızlandırma Yöntemi

Stres Çarkı Hızlandırma Yöntemi

Stres Çarkı Hızlandırma Yöntemi

Stres çarkları artık herkes in elinde görür olduk ama çok yavaş ve hızlandırma nasıl yapılıyor gibi soruları tekrar yeni bir yazıda ve yeni yöntemler ile açıklayalım.İşte Taktikler!

Bir önceki yazımızda bir çok taktik vermiştik fakat bu taktiklerin den başka daha yeni taktikler keşfetmiş bulunmaktayım.Öncelik ile eğer stres çarkınızda hayla katı yağ var ise (gres,fabrika yağları) gibi sert ve stres çarkında bizim işimize yaramayacak ve bu yağlar temizlenmedir.Eğer sıcak su ile temizledi iseniz büyük ihtimal ile stres çarkınız malesef pas tutacaktır.Bu durumu kimse istemez fakat çok kolay yöntem ile pasları temizlerseniz daha fazla hızlı ve güzel döndüğünü fark edeceksiniz.Şahşen kendim çok kötü bir hat ile stres çarkımı yağlardan arındırdım fakat bir gece yatmadan önce su geldi bende kurulamadan stres çarkını öylece masanın üstünde bıraktım.Sabah korkunç manzara ile karşılaştım malesef stres çarkım paslar içinde idi ve hemen paniğe kapılmadan stres çarkımı.Çok güzel bir karışım ile saniyeler içerisinde eskisinden daha iyi hale getirdim.

Bu yol pas tutmamış stres çarklarında da kesinlikle işe yarıyordur.İşte karışım:Stres çarkının içine girebileceği bir kaba kaynayan suyu koyuyoruz ve içerisine 3 kaşık kadar karbonat koyuyoruz ve karbonatı sıcak suyun içerisinde eritiyoruz ardından stres çarkını içeri sine atıyoruz.Ardından suda kahverengini görüyorsanız sevine bilirsiniz paslar çözülecektir ve bir dakika içerinde tamamen paslar çözülecektir ve ardından stres çarkını çıkartın ve güzelce kurutmanız gerekmektedir aksi taktirde tekrar paslanır.

Paslar pas sökücü ile de kolayca çözüle bilir ama herkes in evinde pas sökücü malesef bulunmaz.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Merhabalar, yazınız anlamlı ve sade olmuş bunun için ayrıca teşekkür ederim. Bazı siteleri gezdiğimde sürekli reklam var ve rahatsız ediyor ancak siteniz çok iyi başarılar dilerim..

  2. 2 sene önce

    Rulmanın kapağını tekrar takmak gerekli mi ? Cevap verirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim. Başarılar