İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Spotify Sanatçı Hesabı Nasıl Açılır?

Spotify Sanatçı Hesabı Nasıl Açılır?

Spotify Sanatçı Hesabı Nasıl Açılır?

Spotify Sanatçı Hesabı Nasıl Açılır?

Spotify, sanatçıların şarkı yükleyebildiği kullanıcılarında bu şarkıları dinleyebildiği bir müzik dinleme platformudur sanatçı hesabı olan her kullanıcı bu platforma şarkı yükleyebilmektedir. Bu platformda her yönleriyle bilinen sanatçılar bulunsa da henüz müzik hayatına yeni atılmış sanatçılar da bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlere spotify sanatçı hesabının nasıl açılacağı ve nasıl şarkı yükleneceği hakkında bilgiler vereceğiz

Kişiye Ait Olan Parçayı Spotify’a Yükleme

Yükleme işleminin yapılabilmesi için dağıtıcı veya distribütör ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Şayet bu çalışanlardan biriyle görüşme imkânınız yoksa bu işi sizler için yapan büyük şirketlerle görüşme yapabilirsiniz. Şarkılarınız için spotify ile gerekli görüşmeleri sağlaya bilecek ve telif haklarını alabilecek şirketler bir miktar ücret karşılığında bu işlemleri sizin için yürütebilecektir. Bu şirketlerin içinde kaliteli bir şirketle anlaşmanız durumunda işleriniz en kaliteli şekilde ve güzel bir şekilde yürütülebilecektir. AWAL, CD BABY, DISTROKID, EMU BANDS, RECORD UNION, SPINNUP, TUNECORE gibi toplayıcılardan birini kullanmanız iyi bir tercih olacaktır. Çünkü dünya üzerinde en çok bilinen toplayıcılar bunlardır.

Kısacası bir şirketle veya toplayıcıyla anlaşma yapmadan şarkı yükleme işlemini tamamlamanız zor olabilir. Tamamen bu işlerle uğraşan kişilerle işlemlerin yürütülmesi gerekir.

Ayrıca spotify sanatçı hesabı olan bir kişiyle iletişime geçilip onun hesabı üzerinden yükleme işlemi yaptırılabilir. Fakat bu kişiler de sizden belli miktarlarda ücret talep edecektir. Aklınıza takılan daha fazla soru varsa spotify resmi web sitesine giderek sıkça sorulan sorular kısmından sorularınıza cevap arayabilirsiniz. Bu da yeterli olmazsa yine resmi web sitesinden iletişime geçerek sorularınıza cevap arayabilirsiniz.

Ayrıca spotify’da onaylı sanatçı profillerinin yanında mavi küçük bir tik bulunmaktadır. Sanatçı profili oluşturma işleminden sonra bu mavi tike sahip olmak mümkündür. Bunun için yapılması gereken hesaba en az bir adet yükleme yapılmasıdır. En az bir adet şarkı yüklendikten sonra mavi tik başvurusu yapmanız durumunda başvurunuz onaylanacaktır.

Müzik yapan bir kişinin spotify için daha fazla bilgi edinmesi gerekmektedir. Sanatçı hesapları hakkında daha fazla bilgi edinmek için resmi web sitesinde bulunan “sanatçılar için spotify” kısmına göz atılabilir.

Yorum Yap

Yorum Yap