İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar
  3. Siteniz Kapandığı Zaman Anında Haberdar Olun

Siteniz Kapandığı Zaman Anında Haberdar Olun

Siteniz Kapandığı Zaman Anında Haberdar Olun

Siteniz Kapandığı Zaman Anında Haberdar Olun

Sunucu taraflı veya altyapı sorunlarından dolayı sitenizde oluşabilecek her hangi bir sorunda siteniz offline yani çevrimdışı konumuna gelebilir. Eğer sitelerden gelir elde ediyorsanız, sitenizin ne kadar kapalı kalırsa Google adsense geliriniz için bir o kadarda zararlı olacaktır. Bu makalemizde sitenizin bir sorundan dolayı kapandığı durumda nasıl anında haberdar olacağınızı anlatacağız.

Ne yazık ki; her düzenli sistemde bir takım sorunlar çıkabiliyor. Bu sorunlar sunucunun kapanması veya sitenizin çevrimdışı konumuna gelmesine sebep olabiliyor. Gelir elde ediyorsanız veya bir e-ticaret sitesi sahibiyseniz sitenizin kapalı kaldığı her dakika sizin zararınıza olacaktır. Fakat hazırladığımız bu makale sayesinde bu sorunların önüne geçmeye çalışacağız.

[irp posts=”6154" name=”Adsense Almak İçin Yapılması Gerekenler”]

Uptime Robot Nasıl Kullanılır ? 

Kullanacağımız sistemin adı; Uptimerobot, bu sistem 50 siteye kadar ücretsiz hizmet veren bir sistem. Genelleme yapacak olursak tüm sitelerinizi bu sistem ile kontrol edebilirsiniz. Ayrıca bu sistem, sitemize her hangi bir eklenti eklememizi istemiyor. Uptimerobot sistemi, sitemizi bağımsız olarak kontrol ediyor. Çalışma mantığı ise, uptimerobot sisteminin botlarının belirli aralıklarla sitemizi ziyaret etmesi ve botlar sitemize ulaşamadığı durumda bize mail ile anında haber vermesi.

Uptimerobot yani bu sistem nasıl çalışıyor ? Sistem basit. Her 5 dakika da bir uptimerobot sitenizi kontrol ediyor, bir aksilik çıktığında (sitenizin kapanması, sunucu sorunları vs.) mail adresinize anında mail atıyor. Mail atması sonucunda siteniz kapandıysa mail yoluyla anında haberdar olabiliyorsunuz.

Uptimerobot Kullanımı

İlk olarak BURAYA Tıklayıp Uptimerobot sistemine üye oluyoruz.

Siteniz Kapandığı Zaman Anında Haberdar Olun

İsmimizi, mail adresimizi ve şifre alanını doldurduktan sonra ” Sign-Up ” butonuna tıklıyoruz ve bizden mail adresimizi kontrol etmemizi istiyor. Gelen mailde ki onay linkine tıklıyacağız. Onay linkimize tıkladıktan sonra uptimerobot hesabımıza giriş yapıyoruz.

Siteniz Kapandığı Zaman Anında Haberdar Olun

Şuan uptimerobot sistemi sayesinde sitemiz kapandığı zaman mail yoluyla anında haberdar olabileceğiz. + Add new monitör butonuna tıklıyoruz ve sitemizi ekliyoruz. Fakat bu ekranda dikkat etmemiz gereken bir kaç durum var. Sizde bu sistemi kullanacaksanız mutlaka bizim yaptığımız seçimler yapın.

Siteniz Kapandığı Zaman Anında Haberdar Olun

[i[irp posts=”5941" name=”Ucuz Domain Satan Siteler”]p>

Monitor Type: HTTP/S
Monitöring Interval: (Sitemizin kontrol edileceği süre) Bu süreyi 5 dakika yapın. Önerilen süre 5 dakikadır.
Sağ tarafta mail ayarını görüyorsunuz, üye olduğunuz mail adresi karşınıza çıkıyor. Bu mail adresini aktif olarak kullanıyorsanız seçebilirsiniz veya başka bir mail adresinizi kullanabilirsiniz.

Siteniz Kapandığı Zaman Anında Haberdar Olun

Create Monitör butonuna tıkladıktan sonra Uptimerobot sistemi, sitemiz için çalışmaya başlamış olacak. Sitemiz kapandığında anında haberdar olabileceğiz. Ayrıca uptimerobot sisteminin detaylı analiz sisteminden de yararlanabilirsiniz. Uptimerobot sistemi, sitemizi her 5 dakikada bir izlediği için detaylı verilerimizi, panel üzerinde görmemiz mümkün oluyor.

Siteniz Kapandığı Zaman Anında Haberdar Olun

Yukarıda gördüğünüz resimde ise, sitemizin hareketlerini analiz haline getiren bir tablo var. Detaylı analizler sayesinde sitenizde oluşan veya oluşmuş (kapanma) olan sorunları takip edebiliyorsunuz.

Uptimerobot sayesinde siteniz kapandığında anında haberdar olabilirsiniz. Siteniz kapanıyorsa anında bildirim gelmesini istiyorsanız uptimerobot sistemini kullanabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yıllardır işin içerisinde olan, meraklı ve yazmayı seven birisi.

Yorum Yap