İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Bilgi Deposu
  3. Site SPAM Sorgulama

Site SPAM Sorgulama

Site SPAM Sorgulama

Site SPAM Sorgulama

Bir web siteniz var ve siteniz anahtar kelimelerde vs. google arama sonuçlarında çıkmıyor mu? Siteniz SPAM cezası almış olabilir mi? Spam sorgulama sitelerine güvenmeyin, piyasada ki neredeyse tüm sorgulama siteleri yanlış çalışıyor ve kullanıcılarını yanlış yönlendiriyor. Eğer Site SPAM Sorgulamak istiyorsanız yapılacak olan işlemleri bu makalemizde anlatmış olacağız. Makalemizin devamında Site SPAM Sorgulama yöntemlerini öğrenmiş olacağız.

Site SPAM Sorgulama

Sitenizin SPAM cezası aldığını mı düşünüyorsunuz? endişelenmeyin. Hemen beraber 1. spam sorgulama yöntemini gerçekleştirelim. Google‘a giriş yapıyoruz ve arama çubuğuna site:http://siteadresiniz.com  olarak arama yapıyoruz.

Eğer sitenizi bu şekilde kontrol ettiğinizde, aşağıda ki görselde ki gibi sonuçlar çıkmıyorsa SPAM yemişsinizdir. Tabiri caizse; Google’dan ban yemişsinizdir. Google Ban kaldırma yöntemlerini başka bir yazımızda paylaşacağız.

Site SPAM Sorgulama Yöntemleri

2. Site Spam Sorgulama Yöntemi

İlk Site SPAM Sorgulama yöntemimizi yaptık. Şimdi ise; Sitemizin anasayfasında bulunan title yani başlığı kopyalıyoruz ve yine Google‘da aratıyoruz.

Eğer sitenizin anasayfasını google‘da arattığınız zaman aşağıda ki görselde ki gibi anasayfanız, ilk sırada çıkmıyorsa sitenize, Google tarafından SPAM Cezası verilmiş demektir. 2. veya 3. sırada çıkarsa fazla endişelenmenize gerek yok, sitenize bir süre özgün yazı girişi yaptığınız zaman düzelmeye başlayacaktır. Fakat sitenizde alıntı yazılar varsa SPAM Cezasının kaldırılmasında faydası dokunacaktır.

Site SPAM Sorgulama Yöntemleri


3. Spam Sorgulama Yöntemi

Bu en ağır SPAM cezalarından birisidir. Siteniz bu cezayı aldıysa, bu cezadan kurtulması çok uğraş gerektirecektir. Ayrıca cezadan kurtulma garantisi bile olmayabilir. İşte her webmaster’ın korkulu rüyası; ” Manuel SPAM Cezası ” – Herkes bu cezadan korkar ve bu ceza, en ağır cezadır. Eğer sitenizin Manuel Spam cezası almış olduğunu düşünüyorsanız bu Spam sorgulama yöntemi sayesinde öğrenmiş olacaksınız.

Bu cezayı sorgulamak için ilk olarak Google Search Console panelimize giriş yapıyoruz. Sitemizin konsoluna giriyoruz. Sol tarafta bulunan Menüden; Arama Trafiği –> Manuel İşlemler sayfasına giriş yapıyoruz.

Site SPAM Sorgulama Yöntemleri

Eğer ” Manuel İşlemler ” sayfasında; “Manuel Web spam işlemi bulunmadı.” ibaresi bulunuyorsa siteniz Manuel Spam cezası almamıştır. İçiniz rahat olabilir, Google‘ın en ağır cezası sitenize uygulanmamış.

 Site SPAM Sorgulama Yöntemleri


Site Spam Sorgulama

Bu yazımızda sizlere, Site SPAM Sorgulama yöntemlerini anlattık. Eğer sitenizin SPAM cezası aldığını düşünüyorsanız bu makalemiz size rehber olacaktır. Eğer ceza aldıysanız mutlaka uğraşmalı ve cezadan kurtulmalısınız. Spam cezasından kurtulma yollarını başka bir yazımızda anlatacağız. Eğer bu cezaları almamışsanız, aynen devam etmenizi öneriyoruz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yıllardır işin içerisinde olan, meraklı ve yazmayı seven birisi.

Yorum Yap