İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Bilgi Deposu
  3. Sanal Kart ile Alışveriş Yapmak Güvenli Mi?

Sanal Kart ile Alışveriş Yapmak Güvenli Mi?

Sanal Kart ile Alışveriş Yapmak Güvenli Mi?

Sanal Kart ile Alışveriş Yapmak Güvenli Mi?

Bu yazımızda Sanal kart ile internetten alışveriş yapmak güvenli mi? sanal kart nedir? gibi çok sorular ve araştırılan soruları cevaplandıracağız ve sizler için en iyi anlatımı yapacağız. Sanal kart ile alışveriş yapmakta tereddütleriniz varsa bu yazımız size rehber bir makale olacaktır. Makalemizin devamını okumanızı öneriyoruz ve anlatmaya başlıyoruz.

Sanal Kart Nedir?

Sanal Kart Nedir?

Sanal kart, kullandığınız banka tarafından sağlanan bir çeşit güvenli alışveriş kartıdır. Bu sanal kartlar, normal kredi kartınızdan tek farkı fiziksel olmamasıdır. İsminden de anlaşılabileceği gibi; Oluşturduğunuz sanal kartların sadece bilgileri banka tarafından size verilir ve internetten online alışverişe açık durumdadır. FAKAT; Sanal kartlar, Banka hesabınızdan bağımsız olarak kullanılıyor. Yani internet sitelerinden yaptığınız alışverişlerde sanal kart kullanırsanız, alışverişinizi sanal kart üzerinden yapmış olursunuz. Asıl banka hesabınıza her hangi bir hareket gösterilmez ve bu sayede Sanal kart ile internetten güvenli alışveriş yapabilirsiniz.

Sanal kart kullanmak, kredi kartı bilgilerinin çalınmasının önüne geçiyor. Sanal kart bilgileriniz çalınsa bile anında kapatabilir ve yeni bir sanal kart oluşturabilirsiniz. Bu sanal kartlar sizin belirlediğiniz miktarda para barındırır. Örneğin; Banka hesabınızdan oluşturduğunuz sanal kartınıza 10 TL bakiye attınız ve bu sanal karttan 11 TL’lik ödemeye çalıştınız ve ödeme yapılmadı. Çünkü banka hesabınızdan bağımsız olarak çalışır ve belirlediğiniz limiti asla aşmaz. İnternetten alışveriş yaptıktan sonra mutlaka sanal kart bilgilerinizi değiştirin.

Sanal Kart ile Alışveriş Yapmak Güvenli Mi?

Sanal Kart Alışveriş Yapmak Güvenli midir?

Oluşturduğunuz sanal kartlar, banka hesabınızdan tamamen bağımsız olarak çalıştığı için, sanal kart ile internette yapacağınız alışverişler tamamen güvenlidir. Sanal kartlar asıl hesabınızın ekstresine yansımadığı gibi anında sanal kart oluşturup, anında sanal kartınızı kapatabilir veya birden fazla sanal kart oluşturabilirsiniz. Sanal kartlar güvenlidir, özellikle kredi kartı bilgilerinizin çalınmasının önüne geçmektedir. Sanal kartlar fiziksel değildir fakat normal kredi kartı gibidir tek farkı sadece sanal kart bilgilerinin verilmesidir.

Sanal kartlar ile internetten güvenle alışveriş yapabilirsiniz, eğer alışveriş sitelerine güvenmiyorsanız içinizi rahatlatacak bir bankacılık sistemidir. Her banka tarafından değişik şekillerde verilmektedir. Örneğin; A Bankasından oluşturduğunuz sanal kartlar anında aktif olur, B Bankasından oluşturduğunuz sanal kartlar 5 dakika içerisinde aktif olur. Bunun sebebi aktifleştirme ve onay aşamasından geçmesidir. Ancak artık tüm bankalar ve bankacılık sistemleri anında sanal kart oluşturmaya ve kapatmaya izin veriyor yani sanal kart sistemleri tamamen otomatikleştirilmiş durumdadır. Güvenle alışveriş yapabilir ve kredi kartınızın güvenliğini bu kartlar sayesinde sağlayabilirsiniz. Oldukça güvenli ve tercih edilen sistemdir. Mutlaka denemelisiniz.


Yazımızın sonuna geldik. Sizler için bu yazımızda Sanal Kart ile Alışveriş Yapmak Güvenli Mi? gibi soruların açık ve net cevaplandırmasını yaptık ve en kolay anlatım biçimiyle sizlere aktardık.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yıllardır işin içerisinde olan, meraklı ve yazmayı seven birisi.

Yorum Yap