İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. Safra Kesesine Dokunan Yiyecekler

Safra Kesesine Dokunan Yiyecekler

Safra Kesesine Dokunan Yiyecekler

Safra Kesesine Dokunan Yiyecekler

Safra kesesine dokunan ve zaman içerisinde zarar veren gıdalar nelerdir? Öğrenmek istiyor iseniz yazımızda detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Safra kesesi ne diye düşünüyor iseniz kısa bir şekilde açıklama yapalım. Safra kesesi; bir tür süzgeç gibi düşünmek mümkün gıdaların ve içeceklerin süzüldüğü ve sonunda kalan zararlı maddelerin tutulduğu bölüm safra kesesi olarak adlandırmakta bir sorun yoktur diye düşünüyorum. Her organın bir düşmanı olduğu gibi safra kesesinin de birden fazla düşmanı var, bu düşmanlar zaman içerisinde ya safta kesesin de taş oluşumu sağlıyor yada safra kesesinin işini yapamadığı için vücuttan geri dönüşü olmadan ameliyat ile alınmasına sebep olmaktalar. Peki safra kesesine hangi gıdalar zarar vermektedir? Bu sorunun en basit cevabı marketlerde satılan hazır gıdalar ve GDO içerin yiyeceklerdir, bunun yanında yüksek miktarda işlenmiş et tüketilmesi ve bu tüketilen etin veya et benzeri gıdaların vücuttan tam atılamaması sonucunda, safra kesesine zarar vermekteler.

Tüketilen cips ve benzeri ürünlerin içerisinde bulunan katkı maddeler ve bozulmasını önleyen maddeler ne kadar sağlıklı gösterilse de vücudumuzda her hangi bir organa zarar vermekteler. Her gıdanın fazlası zarar diye doktorlar boşuna demiyor, çok fazla hazır gıda, fast food ve yüksek miktarda şeker içeren gıdaların tüketilmesi, safra kesinde deformasyonlara ve bazende taş oluşumuna sebebiyet yermektedir. Eğer çok fazla hazır gıda tüketiyor iseniz yakın bir zamanda doktora görünüp durumu açıklamanızda fayda var. Unutmayın erken teşhis hayat kurtarır.

Yorum Yap

Yorum Yap