İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Tanıtım
  3. Promosyonda Yeni Trend USB Bellek

Promosyonda Yeni Trend USB Bellek

Promosyonda Yeni Trend USB Bellek

Firmaların Tercihi Promosyon USB Bellek

Bir çok firma özellikle Aralık – Ocak ayları olmak üzere yılın belirli zamanlarda müşterilerine hediye etmek maksatlı promosyon ürünü yaptırır. Bu ürünlerin üzerinde firmaların özel logo baskısı olur ve hediye edilen kişiye markayı devamlı hatırlatması amaçlanır. Bu amaca göre bakıldığı zaman promosyon ürünlerinin popüler kullanıma sahip ürünler olması gerektiğini anlıyoruz. Yaşadığımız dijital çağın en çok tercih edilen ve ihtiyaç duyulan ürünlerinden biri olan USB bellekler günümüzde bu tanıma uyan yegane ürünlerden biridir. USB Belleklerin veri aktarımı veri depolama ve benzeri bir çok amaçla insanlar tarafından yoğun bir şekilde kullanılması bu ürünleri promosyon sektöründe de popüler bir hale getirmiş ve bu sayede firmalar logo baskılı usb bellekler ile aktif bir şekilde tanıtımlarını yapmışlardır.

Promosyon flash bellekler logo baskısına uygun modellerden seçilir ve üzerinde herhangi bir marka ibaresi bulunmaz. Bu ürünlerin geniş baskı alanına sahip olması firmalardan tarafından tercih edilme nedenlerinden biridir. Geniş baskı alanına sahip baskılı flash bellekler firma logusunu ön plana çıkarır ve müşteriye iletilmek istenen mesaj kolaylıkla iletilir. Promosyon ürünü yaptırırken kaliteli ürünlerin seçilmesi ürünlerin yıllar boyu kullanılmasını ve yıllar boyu aktif tanıtımın yapılmasını sağlar.

Neden USB Bellek?

Promosyon ürünlerinin amacının aktif tanıtım ve müşteriye bir hediye olduğunu düşünecek olursak bu amaca en iyi hizmet eden ürünlerden birinin USB bellekler olduğunu söylemek doğru olacaktır. Çünkü USB bellekler hayatın her alanında aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Ayrıca USB bellekler firmalar için bir hediye ile birlikte tasarruf aracı da olmaktadır. Nasıl diyecek olursanız, bir firma düşünelim ve bu firmanın katılacağı bir fuar olsun. Firma tüm ürün ve hizmetlerini içeren belki de yüzlerce sayfalık bir katalog hazırlayacak ve fuarda dağıtılan onlarca katalog arasında kendine yer bulmaya çalışacak. Bu firmanın bir de standını ziyaret edecek kişiler için hediye  yaptırdığını düşündüğümüz zaman ciddi bir masraf ortaya çıkacaktır. Bir de konuya USB bellek tarafından bakalım; USB bellek yaptıran firma kendi logo baskısı bulunan ürünü müşteriye hediye  edecek, bu flaş belleğin içine kataloglarını yükleyecek. Bu sayede standını ziyaret eden müşteriye hem güzel bir hediye vermiş olacak hem de USB bellek içerisine yüklediği katalog, broşür gibi tanıtım materyallerini iletmiş olacak.

Flaş Bellekler ile Çok Yönlü Tanıtım

Promosyon flaş belleklerin bir diğer avantajı da müşteriye iletilecek verilerin çok yönlü olarak iletilebilmesidir. Fuara katılan bir firma müşterisine ileteceği USB bellek içerisine tanıtım videosu, ses kaydı, çevrimdışı web sitesi, katalog, masaüstü uygulama ve benzeri bir çok içeriği rahatlıkla iletebilmektedir. USB Bellekler sayesinde firmalar klasik katalog mantığından kurtularak müşterine hem ilgi çekici bir hediye sunmuş oluyor, hem de çok farklı materyalleri onlara iletebiliyorlar.  Tüm bu avantajlarından dolayı firmaların popüler tercihlerinden biri de promosyon USB bellekler olmaktadır. Peki promosyon USB belleklerden olumlu dönüşler alabilmek için hangi konulara dikkat etmeliyiz. Aşağıda bu detayları görebilirsiniz. Usbbellek.com.tr satış müdürü Cüneyt Özben ile yaptığımız kısa söyleşide bir çok müşterilerinin fuarlarda USB bellek kullanımı sayesinde müşterilerine videolu tanıtımlarını ilettiklerini, bundan da olumlu dönüşlerin sağlandığını söyledi. Özben USB yaptığı açıklamada şunları söyledi. “ Müşterilerimiz USB Bellekler sayesinde klasik katalog ve resim mantığından kurtularak, hem müşterilerine yüzlerce, binlerce sayfalık katalog ve resim iletebiliyor, hem de kendi muhataplarına videolu tanıtımlar yapabiliyor. Tanıtım alanındaki bu tür farklılıklar bir çok müşterimize pozitif değerler katıyor ve bu da bizi mutlu ediyor.”

   

Promosyon USB Bellek Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir. ?

Ürün Kalitesi

Promosyon ürünü yaptırırken promosyon ürünlerinin uzun yıllar boyu markanızı tanıtacak, aynı zamanda sizi temsil edecek ürünler olduğunu unutmadan hareket etmek gerekir. Bazı firmalar bu konuda yanlış bir politika izliyor ve “nasıl olsa hediye olarak dağıtılacak” diyerek kaliteye önem vermeden düşük fiyat politikasını izleyerek sipariş veriyor. Tabi ki doğru fiyatı bulmak adına araştırmalar yapılacaktır fakat kalitenin göz ardı edildiği bir fiyat bulma çalışması size kâr değil zarar getirecektir. Müşterinize ilettiğiniz ürün kısa sürede iş görmez hale geldiği zaman firmanızın aktif tanıtımı duracak ve bu bozulma durumu insanların verilerini taşıdığı cihazda meydana geldiği için belki de onların aklında kötü bir yer edineceksiniz. Bu nedenlerden dolayı promosyon flaş bellek yaptırırken ürün kalitesine azami önem göstermelisiniz.

Baskı Alanı

Promosyon ürünlerinin amacı muhataplara markanın tanıtımını yapmak ve onların aklında yer edinebilmektir. Bu doğrultuda düşündüğümüz zaman ürün üzerindeki baskı alanı bu ürünlerde önemli bir tercih nedeni olmalıdır. Yapılacak doğru tercih sayesinde logonuzu insanların aklına etkili bir şekilde işleyebilir ve uzun zamanlar boyunca tanıtımınızı yapabilirsiniz. En geniş baskı alanına sahip promosyon USB belleklerden biri kartvizit şeklinde USB bellek ürünüdür. Geniş baskı alanı ve kolay taşıma özelliği sayesinde en çok tercih edilen ürünlerden biridir. Siz de ürünleri incelerken baskı alanına dikkat ederek seçiminizi yaparsanız daha avantajlı bir seçim olacaktır.

Bellek Kapasitesi

Promosyon USB bellek tercihi  yaparken önemli kriterlerden biri de yaptırdığınız belleğin kapasitesidir. Bellek içerisine yükleyeceğiniz verilerin kapasitesini göz önünde bulundurarak ona göre bellek kapasitesi seçmeniz sizi faydanıza olacaktır. Ayrıca bu ürünleri hediye olarak vereceğinizi de unutmadan, insanların kullanabileceği boyutta bir ürün olması önemlidir. Bu konuya dikkat ederseniz ürünü verdiğiniz kişi uzun yıllar kullanarak aktif tanıtımınızı yapacaktır.

Baskı Kalitesi

Promosyon flaş bellek yaptırırken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise ürünün baskı kalitesidir. Ürün üzerine yaptıracağınız baskının sizi temsil edeceğini ve yıllarca tanıtımınızı yapacağını unutmadan şık bir tasarımla birlikte kaliteli bir baskı yaptırmalısınız. Özellikle metal ürünlerde yapılan baskının zaman içinde aşınarak kaybolması durumu yaşanmaktadır. Bu durumun önüne geçmek için metal ürünlerde lazer baskıyı tercih etmenizi öneririz. Tercihiniz metal bir USB bellek olacak ise müşteri temsilcinizden lazer baskıya uygun ürünleri öğrenmenizi öneririz.  Daha çok plastik ürülere uygulanan UV baskıda da baskının canlı ve kaliteli olması önemli bir kriterdir. Geniş baskı alanına sahip ürünlerde UV baskı ile çok şık tasarımlar ortaya çıkartılabilmekte fakat baskının düşük kalite olması durumunda ürün ikinci planda kalmaktadır. O nedenle büyük yatırımlarla yaptırdığınız USB bellekleri sipariş ederken en baş kriterlerinizden biri de baskı kalitesi olmalıdır. Gerekirse üretim öncesi bir adet numune baskı görmeniz sizin faydanıza olacaktır.

Promosyon USB Bellek Siparişi Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım ?

Promosyon USB bellek seçerken güvenilir ve kaliteden ödün vermeyen firmaları tercih etmelisiniz. Firmanın web sitesinde ya da kataloğunda bulunan ürünler arasında stoklu olan modelleri seçerseniz işiniz daha hızlı ilerleyecek ve daha hızlı çözüme ulaşacaktır. Vakit kaybı yaşamamak adına seçtiğiniz firma ile iletişime geçerek stokta olmayan ürünleri tercih listenizden çıkarmanızı öneririz. www.usbbellek.com.tr bu konuda hizmet veren firmalardan biridir ve onlarca baskıya uygun USB bellek modeli bulunmaktadır.  Siz de firmanız için flash bellek yaptıracağınız zaman bu siteye girerek model tercihinizi yapabilir, müşteri temsilcisinden detaylı bilgi alabilirsiniz. Keyifli ve kazançlı günler dileriz.

Yorum Yap

Yorum Yap