İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Ping Sorunları ve Çözümleri

Ping Sorunları ve Çözümleri

Ping Sorunları ve Çözümleri

Oyuncuların en büyük derdi olan ping nedir? Ping sorunları nelerdir? Ping sorunları çözümü nedir?

Ping oyuncuların en büyük dertleri arsında belkide en büyük sorundur.Eğer pinginiz var ise bilin ki diğer oyunculardan ping değerlerine göre mili saniyeler veya saniyeler süresince oyundan geriden geliyorsunuz. Bunun sonunda tabi ki de oyun akıyor ve siz muhtemelen oyundan zevk alamıyacaksınız ve oyunu muhtemelen de kaybedeceksiniz.

Ping Nedir? Neden oluşur?

Ping bazen evinizin internet sağlaylayan şirketlerin sizlere vermiş olduğu hizmetten genellikle ping sorunları ortaya çıkıyor bazende modem sorunlarından da kaynaklı ping yüksele biliyor ve bunun çözümü modem değişikliği veya tamiri ile düzele biliyor.

Ping Sorunları Çözümleri:

Öncelik ile internet sağlayan şirketler genellikle bu tür ping sorunlarını çözmediğini biliyoruz veya çözdük diyip de aynı sorun kısa bir zaman içerinde tekrar açığa çıkmakta olduğunu nerdeyse herkes yaşamıştır. Eğer internet sağlayan şirket den kaynaklı bir sorun ise bizim sizlere söyleye bilecek bir şey maalesef yok. Ama sorun sizlerden de kaynalı olabiliyor bunun sebebi evinize gelen kablolarda hasar oluşmuş ola bilir.Bunu kullanıcılar kendileri çözebilir. Birde bazı modemlerde firewall özelliği bulunmakta bu firewall özelliği aktif olduğunda modem gereksiz gelen bitleri almaz ayıklar ve ping değerlerini düşüre bilir.Bir başka çözümde mutlaka bilgisayarınızda veya internet ağında indirme yapan cihaz var ise onun indirme hızını kısıtyayın yada indirme işlemi bitene kadar bekleyin veya iptal edin ve online oyunuza devam edin.

Tüm soruları İnstagram’dan bana DM atabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Çok gıcık bir sorun gerçekten 🙂 Güzel bir rehber yazısı olmuş. Elinize sağlık.