İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Numara Paneli Kullanmak

Numara Paneli Kullanmak

Numara Paneli Kullanmak

Numara Paneli Kullanmak


Numara paneli nedir? Neden numara paneli kullanılıyor ve numara paneli nasıl kullanılır eğer merak ediyor iseniz yazımızı inceleyebilirsiniz.


Numara paneli kullananların sayısı gün geçtikçe artmaya başladı. Aslında eskiden beri kullanılan ve hepimizin illa karşısına çıktığı aranma ile veya konuşma süresi ile sizlere belirli bir miktarlarda para ödemesi yapıyor ve parayı karta aktarıp veya direk bankalardan çekilebiliyor. Peki Numara paneli nasıl çalışır?

Numara paneli genelde televizyonlarda karşımıza çıkmaktadır, bunlar sohbet programları ve televizyon satış reklamları olabilir. Aradığınızda normal şartlarda dakika hakkınız var ise oradan gider veya tl, faturaya yazmaktadır, fakat Numara panelinin bir numarasını arar iseniz açıldığında 1dk 5-10tl arasında bir para ödersiniz ve bu para eğer telefonunuzda yok ise eksi bakiyeye düşer veya faturalı bir hattınız var ise faturaya işler. Son zamanlarda Numara panelinin  en çok kullanılan yeri olan cinsel içerikli yayınlarda (yayını yapan erkek veya bayan) altında bulunan numarayı aradığınızda karşınıza bir kişi çıkabilir veya hiç bir şey çıkmadan tele sekletere bağlayarak sizleri bekletip borçlanmanızı sağlayabilirler. Güvenliğiniz için tanımadığınız ve 051111111 normal numaraları arayınız veya açınız. Aksi durumda dolandırılabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap