İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar
  3. MEB Sertifikası Nasıl Yüklenir ?

MEB Sertifikası Nasıl Yüklenir ?

MEB Sertifikası Nasıl Yüklenir ?

MEB Sertifikası Nasıl Yüklenir ?

Merhaba, bu yazımızda sizler için MEB Sertifikası nasıl yüklenir ? başlığı altında bir çok bilgi vereceğiz. Hazırlamış olduğumuz bu yazıda bilmeyenler için MEB Sertifikasını cihazlara yüklemeyi anlatacağız.

İlk olarak BURADA bulunan MEB Sertifikasını indiriyoruz.

Cihazımızın ve işletim sisteminin türüne göre kurulumlar farklılık gösteriyor. Bu yazımızda tüm işletim sistemlerine ve cihazlara kurulumlarını görebilirsiniz. Yazımızın devamını okumanız yeterli olacaktır.


Windows işletim sistemleri – PC, Laptop, All in One Tablet PC Cihazlar için bu adımları uygulayınız.

İlk olarak MEB Sertifikamızı indiriyoruz ve istediğimiz klasöre veya masa üstüne, MEB Sertifikamızı atıyoruz.

Daha sonra indirdiğimiz MEB Sertifikasını açıyoruz ve karşımıza böyle bir uyarı geliyor. Bu uyarıya aldırış etmeyiniz, “AÇ” butonuna tıklayın ve sertifikayı açın.

MEB Sertifikayı açtıktan sonra böyle bir pencere açılacaktır. Genel tablosu altından ” Sertifika yükle ” butonuna tıklayın.

Butona tıkladıktan sonra bu pencere üzerinden Depo konumu altından Yerel makine seçeneğini işaretleyin ve ” İleri ” butonuna basın.

MEB Sertifikası yüklemek için artık son kısıma gelmiş bulunmaktayız. Bu pencere üzerinden ikinci seçeneği seçip göz at butonuna tıklıyoruz ve karşımıza depolama alanı seçim penceresi açılıyor. Bu pencereden ikinci klasörü yani Güvenilen kök sertifika yetkilileri seçeneğini seçiyoruz. Seçtikten sonra Tamam butonuna basıyoruz ve İlk penceremizden İleri butonuna basıyoruz. Artık MEB Sertifikamız cihaza başarıyla yüklendi.


MEB Sertifikasını yükledikten sonra dilediğiniz gibi sitelerde engelsiz olarak dolaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yıllardır işin içerisinde olan, meraklı ve yazmayı seven birisi.

Yorum Yap