1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar
  3. Markaların İçlerindeki Markalar

Markaların İçlerindeki Markalar

Markaların İçlerindeki Markalar

Markaların İçlerindeki Markalar

Markaların içesinde gerçekte hangi markalar bulunuyor?Bazı büyük firmalar ürünlerin içerisine rakip markaların ürünlerini koyularlar.Yerli veya yabancı markalardan oluşuyor.

Büyük firmaların ürünlerinde (tabi ki bu yazıda sadece elektronik cihazlar için geçerli) başka markaların üretmiş oldukları ama kendi üretmiş gibi gösterdikleri bir aşına.

Örnek verecek olursak:

1-Apple firması ürettikleri son teknoloji cihazlar ile hep gündem de ilk sıralarda gerek yazılımı ile gerek tasarımı ile çok hoş ve güzel cihazlar ortaya çıkartıyorlar.Evet mevzuya gelecek olursak Apple firması telefonlarında Samsung yapımı RETİNA ekran kullanıyor.Bazı sebeblerden dolayı Samsung Apple kullanması için RETİNA ekranları üretiyor ve Apple bu ekranları telefonlarında kullanıyor.

2-Yerli marka olan Vestel evet Vestel de.Vestel sadece bazı modellerinde LG firmasından ekran panel alıyor ve bu yüzden Vestel in bazı modelleri gerçekten çok kaliteli televizyon olrak piyasa çıkıyor.

3-Toshiba bilgisayarların içerisinde Samsung marka HDD veya Samsung  bilgisaayarların içerisnde toshiba HDD buluna biliyor.

4-Bazı çin malı telefonların içlerinde Samsung marka RAM ler kullanılıyor.

Bunun bir çok sebebi var.illaki marka birbirine rakip diye diğer markaya ürün satmayacak diye bir şey yok firmalarda bu yöntemler ile hem birbirlerini ayakta tutuyorlar ve alttan da olsa onun içerisinde benim ürünüm var diye gurur duya biliyorlar.Ezeli rakabet de olsa bunlar olan şeyler.

Yorum Yap

Yorum Yap