İlginizi Çekebilir
Google Hire Nedir ?

  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Lipo Pil Yapımı

Lipo Pil Yapımı

Lipo Pil Yapımı

Lipo Pil Yapımı

Piyasalarda satılan Lipo piller oldukça pahalı ve kullanıcıların tercihi olmuyor peki evde nasıl Lipo pil yapılır gelin söyleyelim.Detaylar yazımızda!

Lipo piller öncelikle ile nedir ve ne için kullanılır onu açıklayalım.Lipo pil:Aslında bir çok pilin birbirine seri bağlanması ile elde edilen basit bir sistem diye biliriz ama tabi ki de şarj edilebilir ve kaliteli pil ve ya batarya olmalıdır peki Lipo piller ne için kullanılır ve neden lipo pil kullanmalıyım.Lipo piller şarj edile bilir ve yüksek amper değerlerine sahip uzun dayanıklık gösteren pil cinsidir.Lipo piller genellik ile robotlarda ve kaliteli oyuncaklarda kullanılır.

Peki evde nasıl Lipo pil yapılır iste anlatım yazımızda ama gerçek pipo pil kadar orjinalliği tartışıla bilir.

Öncelik ile elinizde şarj edile bilen piller olması gerekmektedir ve bunlar seri olarak bağlanması gerekmektedir ve şarj kabloları tek tek çıkartılıp çıkartılan şarj kablolarına göre şarj edilmelidir.Aksi taktirde piller patlaya bilir ve zarar göre bilirsiniz.Anlatımı resim üzerinden anlatacağız resim ve bağlantı şemasını yazımızın altında göre bilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Hocam ben bir şey sormak istiyorum telefonu şarj etmek için Power Bank yapmayı düşünüyorum Acaba herhangi bir akım sorunu olur mu