Kredi Kartları, Online Alışverişe Kapatılıyor

2

Kredi Kartları, Online Alışverişe Kapatılıyor

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu, Tüm kredi kartlarının alışverişe kapatılmasını istedi. Online alışverişe kapatılan kartları açtırmak isteyen kullanıcılar bankalar ile iletişime geçerek açtırabilecek.

Bu düzenleme, şuanda aktif olan ve ileride ki zamanlar içerisinde kart sahibi olan herkesi kapsayacak. Şuan yaklaşık olarak aktif 176 milyon kredi kartı bulunuyor.

online kredi kartı, kredi kartları kapatılıyor, kredi kartı kapatmak, online, online alışveriş, kredi kartlarının online alışverişe kapatılması, kredi kartları kapanıyor mu , kredi kartı kapatmak

Kredi kartını Online alışverişe açtırmak isteyenler ise, banka ile iletişime geçerek açtırabilecek. Bu kararın tamamen güvenlik olaylarıyla alakası bulunuyor. Fiziksel ve sanal olarak çalınan kredi kartları, dolandırıcılık ve firmaların gereksiz ücretlendirmesi olarak gözüküyor. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun bu kararı 17 Ağustos 2017 Tarihinde yürürlüğe gireceği düşünülüyor. 

Kredi kartı kullanıcısının isteği üzerine, 17 Ağustos’da online alışverişe kapatılan kredi kartı, bu düzenlemeden sonra tekrar kapalı halde durabilecek.

Ülkemizde ne kadar Online ödeme sistemlerinde 3D Secure kullanılsa bile hala çalıntı kredi kartlarıyla yapılan ödemelerin önüne geçilemiyor. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulun’un bu kararı tam yerinde olmuş.

İlginizi çekebilir:   Çin Takvimi Hesaplama Yöntemi

2 YORUMLAR

  1. Geçen gün Garanti Bankası’ndan mesaj geldi. Şu tarihe kadar onay vermezseniz kredi kartınız internet üzerinden alışverişe kapatılacaktır diye. Bence bu durumu ciddiye alıp eğer online harcama yapanlar varsa bankaları ile görüşüp şimdiden gerekli ayarları yapmalılar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here