İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Kırılmaz Telefon Kaplamaları

Kırılmaz Telefon Kaplamaları

Kırılmaz Telefon Kaplamaları

Kırılmaz Telefon Kaplamaları

Akıllı telefonlar genellikle fazla darbeye veya düşmeye dayanamazlar peki bunu önlemek için ne yapmalıyız.Detaylar yazımızda!

Akıllı telefonlar ne kadar sağlam diye piyasaya çıksalar da hepsinin bir narin noktası oluyor ve ne kakar ince olurlarsa o kadar hassas bir cihaz haline geliyorlar.Bunu önlemek için farklı firmalar bir çok kılıf,ekran jelatini,kırılmaz cam,silikon jelatinler gibi bir çok ürün piyasaya sürdüler.

Kırılmaz veya darbe emici kılıf:Farklı markalar veya modellere göre binlerce darbe emici kılıf bulunuyor.Bu kılıflar telefonunuza arka kasasına herhangi bir yerinden gelecek darbeleri emerek telefonun kasasına en az miktarda darbe gelmesini sağlıyor ve doğal olarakta telefon zarar veya hasar görmemiş oluyor.Tabiki bu kılıfları da belli yüksekliklere kadar telefonunuzu koruyor.Veya belli darbelere kadar koruma sağlıyor.

Ekran Jelatini:Ekran jelatini sadece ekranı çizilmelere karşı koruyan bir kaplamadır ve telefonun ekranını veya arka kasasını çizilmelere karşı koruya bilir.Bunu da kendi çizilerek bu sorunu ortadan kaldırıyor.

Kırılmaz Cam:Kırılmaz camlar telefonun ekranına uygulanır bazı marka ve modellerde arka kasaya da uygulana bilir.Kırılmaz cam lar piyasada oldukça fazla ve fiyat açısından oldukça uygun ve ucuz.Kırılmaz camlar darbe anında kendisi kırılarak telefonun ekranını zarardan koruya biliyor.Tek kullanımlık bir kablamadır.

Silikon Jelatinler:Fiyat açısından oldukça pahalı ve tüm marka modellere görede bulunması çok zor ama darbe emici özellikleri ile telefona hiç bir şekilde zarar görmesini sağlamaktadır.

 

Yorum Yap

Yorum Yap