İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar
  3. İnternet Üzerinden Para Kazanma – Yandex Toloka

İnternet Üzerinden Para Kazanma – Yandex Toloka

İnternet Üzerinden Para Kazanma – Yandex Toloka

Yandex Tolaka Para Kazanma

İnternet Üzerinden Para Kazanılır mı?

Çoğu kişinin aklına “Acaba internet üzerinden para kazanabilir miyim”. Evet bu bazı yöntemler ile mümkün. Ancak çoğu site sizi dolandırmaya, paranızı yatırıp o parayı katlayacaklarını ve size ödüyecelerini söylerler. Bu sitelerin çoğu paranızın üstüne yatmaya çalışır. Size bahsedeceğim uygulamada dolandırılmadan gerekli görevleri yaparak azda olsa kazanmayı göstermeye çalışcağım.

Yandex Toloka

Yandex Toloka evde otururken para kazanmanızı sağlayacak bir yandex uygulamasıdır. İçeriğine gelecek olursak. Yandex bot kullanmadığı için bu yöntemle kullanıcıları kullanır. Hem sizin işinize hem Yandex’in işine yarar. Yani size cüzi miktarda da olsa para kazandırır. Siz ise onlara sorguları yönlendirme gibi konularda yardımcı olursunuz. Hem  “Böyle bedavadan para kim kime verir. Neden para versinler” gibi şeyler aklınıza gelirse arkada kocaman Yandex şirketi var. Dolandırıcı olsalardı şuan bu şirket buralara gelemezdi. Öncelikle şunu belirtiyim para kazandığınızda paranızı minimum 1$ olduğunda alabiliyorsunuz. Yani “Bana paramı vermediler.” diye düşünmeyin. Daha fazla sizi oyalamadan nasıl yapıldığını anlatayım.

İlk önce https://toloka.yandex.com.tr adresinden kayıt olmak için karşımıza gelen Katıl butonuna basıyoruz. Eğer Yandex hesabınız var ise direk giriş yapabilirsiniz. Eğer yok ise Yandex’e kayıt olup devam ediyoruz. Kayıt olurken telefon numaranızı onaylamanız gerekiyor. Merak etmeyin Yandex sizin telefon numaranızı arayıp sapıklık yapmaz. Gerekli bilgileri doldurduktan sonra girişimizi yapıyoruz.

Karşımıza direk görevler kısmı çıkıyor. Burada para kazanmak için gerekli görevleri yerine getiriyorsunuz. Eğer ilk defa açıyorsanız size eğitim görevleri çıkartıyor. Buradaki soruları sallamayın çünkü ne kadar sallamadan düzgünce yaparsanız o kadar puan alacaksınız. Eğitim görevi tamamlandığında para vermeyebilir. Ancak eğitim görevinden sonraki gelen görevi yaptığınızda size görevin fiyatına göre paranızı verir.

Paranız sağ üst tarafta kullanıcı adınızın hemen sol tarafında gözükür. Bazı görevleri gerçekleştirdiğinizde verdiğiniz cevapların incelemesi yapılır. Bu görevlerden gelen para önce bakiyenin yanına gri şekilde gelir. Eğer cevaplarınız doğru ise size ödül parası gönderilir. İşlem kaç saat sürer tam bilmiyorum ancak 2-5 saatte kontrol edilir diye düşünüyorum. Bazı görevler ise cevaplarınızı verdiğinizde direk olarak parası bakiyeye yansır.


Profilim kısmında ise aşağıda gördüğünüz ekran ile karşılaşırsınız. Burada eğitimden ve yaptığınız görevlerden gelen puan hesaplanır ve işinizi düzgün yaparsanız puanınız artar. Puanınız ne kadar çok olursa o kadar fazla görev alma şansınız olur. Fiyatları etkileyip etkilemediğini pek bilmiyorum. Grafikte de geçmişteki puanınız ve şu anki puanınız arasında nasıl bir çizelge olduğunu inceleyebilirsiniz.

Gelelim görevlerimizi tamamladık paramızı nasıl alacağız kısmına. Görevler çubuğunun yanındaki Profilime tıkladığınızda yukarıdaki pencere karşınıza gelir. Bu pencerede Paralarım yazan yere bastığınızda ise aşağıdaki ekran ile karşılaşırsınız. Burada size uygun ödeme yöntemini seçebilirsiniz. Skrill tavsiye edilen ödeme yöntemidir. Şuanda sanırım Papara yeni ödeme yöntemi olarak gelmiş. Siz hangisini isterseniz seçin seçim sizindir. Gerekli adımları tamamlayıp paranızı alabilirsiniz. Aklınıza takılan bir şey olursa yorum bırakabilirsiniz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap