İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Bilgi Deposu
  3. İnternet Hız Arttırmak

İnternet Hız Arttırmak

İnternet Hız Arttırmak

İnternet Hız Arttırmak


Bir çok kullanıcının şikayetçi olduğu sorunlardan birisi olan internet hızı hakkında sizlere altın değerinde bir kaç bilgi vereceğiz.


İnternet son zamanlarda olmaz ise olmaz, olan şeylerin başında gelmektedir. Gerek sosyal medya gerek ise bilgi alışverişi yapımında, e dergi , kitap , film ve video ve bizlerin sayamadığı bir çok işler için interneti kullanır hale gelmiş bulunmaktayız. Bazılarımız ise internetlerinin hızından oldukça memnun olmasına rağmen bir çok internet kullanıcısı bu durum hakkında hiç de iyi konuşmuyorlar. Aslında ülkemizde en büyük sorunlar haline gelmiş olan ve oyuncuları için kaos halini almış ping yükselmesini bu yazıya aktara biliriz, fakat o bam başka bir konu.

İnternet de yaşanılan hız sorunun bir çok sebebi olabilir. Bunlar ilk başta hiç bir sorun olmayan hatta sorun diye adlandırılması yanlış olan AKN dolması ve internet sağlayan firmanız ile yapmış olduğunuz sözleşme sayesinde belirli bir internet kullanımından sonra doğal olarak internet hızınız yavaşlar ve siz bu durum karşısında bilgi sahibi olmayabilirsiniz. Diğer bir sorun ise sahip olduğunuz modem artık beni emekli edebilirsin demeye başlayabilir, bu durumda tek çözüm yeni bir modem almak olacaktır.

 

Maalesef en büyük internet hız sorunlarından birisi ile evinize gelen kablonun hasar görmesi ve internet olduğu halde hızının yavaş olmasına sebep olacaktır. Bu sorunu teknik ekipler kabloyu değiştirerek veya hasarlı kısmı tamir ederek sorunuzu ortadan kaldırabilirler.

Yorum Yap

Yorum Yap