İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. İntagram Analizi

İntagram Analizi

İntagram Analizi

Son yılların en çok kullanılan sosyal medya platformlarından bir tanesi olan İnstagram hakkında kendimce değerlendirmelerde bulunduğum yazıyı okuyabilirsiniz.

İnstagram 2012 yılından itibaren hayatımızda bulunmakta, ilk çıktığı yıllarda kullanım amacı direk olarak doğa fotoğrafları ve hobi fotoğraflarını insanlar diğer insanlar için kullanımı içindi, fakat diğer sosyal medya platformları gibi İnstagram da da bu durum değişti ve yakın bir tarih de insanlar kendi fotoğraflarını ekleyerek paylaşmaya başlayınca İnstagram amacını değiştirip, kendine özgü bir biçimde fotoğraf, anlık, video, canlı yayınlar gibi özellikleri kendi bünyesine ekledi. Peki bunun sonucunda şuanda İnstagram alemi ne durumda gelin kendi düşüncelerimi sizler için paylaşayım.

Öncelik ile şunu belirtmek isterim İnstagram binlerce sosyal medya fenomenini ortaya çıkmasında öncü olmuş durumda. Durum böyle olunca İnstagram kullanımı otomatik olarak artmakta demek hiç de zor değil. Diğer yandan İnstagram kullanıcıların gününü bir çok saatleri İnstagram üzerinden geçirmekte. Şuanda İnstagram üzerinde birçok satış yapan firma ve işletme dahi bulunmakta (bu firmaların bir çok maalesef ya sahte ürün satıyor yada direk olarak dolandırıcı rolünde bu işi yapıyor.) İnstagram üzerinde yine milyonlarca takipçisi bulunan binlerce hesaplar var, artık şirketler televizyona reklam vermek yerine İnstagram üzerinden sponsorlu reklamlar verir duruma geldiler, diğer tarafta ise binlerce veya milyonlarca takipçisi bulunan İnstagram hesapları anlaşmalı olarak veya ücret ödemesi yaparak kendi hesaplarında post atarak ve hikaye atarak reklam vermekteler, bu reklam kampanyalarına fenomenlerde katılmış durumda.

Günümüzde İnstagram üzerinden de cinsel istismar yapan tacizciler maalesef bulunmakta. Eğer bir platform gelişiyor ise bu sosyal medya sülükleri (ben kendimce onlara bu ismi uygun görüyorum) hiç düşünmeden, kimsenin iyiliğini ve kötülüğünü sorgulamadan kadın olsun erkek olsun hiç ağza alınmayacak kelimeleri İnstagram üzerinden yazabiliyorlar. Bu sorunun önüne geçmek için eğer sizlere böyle bir sosyal medya sülüğü yapıştı ise direk olarak ya kadın olsun yada erkek savcılığa başvuru yaparak gereğinin yapılamasını isteyebilirsiniz, çünkü bu yapılan bir bilişim suçudur.

Peki İnstagram şuan ne durumda ben kendim İnstagram hesabıma girdiğimde karşıma direk olarak (takip ettiğim hesaplara göre) mizah yapan, spor, haber, arkadaşlarım vb. hesapların paylaşımları çıkmakta, diğer yandan bu hesapların hikayelerini izlemeye başladığım zaman hikayelerin yarısı birbirinden çalıntı, veya kaynak gösterme yöntemi ile alınmış, diğer hikayeler normal arkadaşlarımın attığı postlar şeklinde devam etmek de, bir de söyle bir durumda var genelde karşıma ya orijinal olmayan ürünlerin reklamları yada bir çok insanı dolandırmış ve halende dolandırmaya devam eden kişilerin binlerce ve milyonlarca takipçisi olan hesaplara verdikleri reklamlarda görmekteyim.

Yorum Yap

Yorum Yap