İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. İnstagram Mavi Rozet Nasıl Alınır

İnstagram Mavi Rozet Nasıl Alınır

İnstagram Mavi Rozet Nasıl Alınır

İnstagram Mavi Rozet Nasıl Alınır

İnstagram’da gezerken birçok profilde mavi rozet (Mavi tık) simgesini görmüşsünüzdür. Sizde İnstagram mavi rozet’e sahip olmak için ve bilgi edinmek için yazımızın devamını okuyunuz.
İnstagram mavi rozet simgesi genellikle ülke veya dünya çapında ki ünlülere, kurumsal şirketlere, tescilli markalara ve sosyal ağlar üzerinde tanınmış/ünlü olmuş kişilere veriliyor. Ayrıca tescilli bir marka sahibiyseniz İnstagram’da mavi tık özelliğine sahip olabilirsiniz.

Maalesef bu mavi rozet simgesini ve özelliğini her kullanıcı elde edemiyor. Yazımızın devamında detaylı bilgileri anlattık.

İnstagram Mavi Rozet Nedir ?

İnstagram’da ki mavi rozet, bilinen adıyla “ mavi tık “ simgesi özellikle ünlülerin işine daha çok yarıyor. Biliyorsunuz ki, sosyal ağlar üzerinde ünlüler hakkında açılmış binlerce sayfa veya profiller bulunuyor. Aldatılmacaların ve diğer olumsuz davranışların önüne geçmek için sosyal ağ platformları mavi rozet tam açıklamasıyla onaylanmış hesap özelliğini kullanırlar. Ünlülerin veya diğer kişilerin profillerine Mavi rozet simgesi yerleştirilir ve profilin ünlüye ait olduğu yani gerçek olduğu anlaşılır.  Ayrıca, mavi rozete sahip olan profiller tam korumalıdır. Mavi rozete sahip olan profiller asla çalınamıyor. Yani kısacası bu mavi rozet daha çok ünlülere ve şirketlerin işine yarıyor.

İlgili Yazı: İnstagram Doğal Takipçi Yöntemleri

instagram mavi tık, instagram onaylı hesap, instagram onaylı profil, instagram profil rozet, instagram mavi rozet, instagram mavi tık özelliği, instagram mavi rozet nasıl alınır, instagram mavi rozet özellikleri

İnstagram Mavi Rozet Nasıl Alabilirim ?

Bu soruya geçmeden önce birkaç temel kritere uymanız gerekmektedir.
1- Ünlü veya sosyal ağ üzerinden ünlü olmanız gerekiyor. Tanınmış kişi olarak geçebiliyor.
2- Kurumsal şirket veya resmi şirket/firma’nın haklarına veya sahibi olmanız gerekiyor. Bu kategoride başvuru yaparken, şirketinizin birkaç bilgileri isteniliyor.
3- Tescilli bir marka olmanız veya markaya sahip olmanız gerekiyor.

Bu kriterlere sahip olduğunuz zaman instagram’da mavi rozet sahibi olabilirsiniz. İnstagramda mavi tik almak için bir diğer yol bulunuyor. Bunu da anlatalım.

Şurada ki bağlantı ile instagram’ın açıklamasını okuyabilirsiniz.

İlgili Yazı: İnstagram ile nasıl para kazanılır ?

İnstagram’da Mavi rozete sahip olmanın bir diğer yolu ise, reklam ajanslarını veya şirketlerini kullanmak. Bu olay aynı youtube’da ki partnerlik şeklinde işliyor. Belirli bir para karşılığında reklam şirketi ile anlaşma yapılıyor ve reklam şirketi sizin hesabınız üzerinden instagram’a mavi rozet başvurusunda bulunuyor. Reklam şirketleri, İnstagram için yüksek mertebede bulunduğu için %90 bir oranla başvuru yapılan profiller mavi rozet sahibi oluyor. Eğer profiliniz, İnstagram’ın topluluk kurallarına uymuyorsa maalesef mavi rozet sahibi olamazsınız. Reklam ajanslarının instagram mavi rozet için istediği fiyatlar değişiklik gösteriyor fakat bu ücret ortalama 900TL olarak gözüküyor.

instagram mavi tık, instagram onaylı hesap, instagram onaylı profil, instagram profil rozet, instagram mavi rozet, instagram mavi tık özelliği, instagram mavi rozet nasıl alınır, instagram mavi rozet özellikleri

Eğer tüm kriterleri ve topluluk kurallarına uyan bir profile sahipseniz instagram hesabınıza mavi rozet (Mavi tık) alabilirsiniz. Sayfamızın aşağısında yer alan “ Yorum yap “ kısmından yorum yapmayı unutmayın.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yıllardır işin içerisinde olan, meraklı ve yazmayı seven birisi.

Yorum Yap