İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. İnstagram İşletme Hesabı Nedir?

İnstagram İşletme Hesabı Nedir?

İnstagram İşletme Hesabı Nedir?

İnstagram İşletme Hesabı Nedir?

İnstagram işletme profiline nasıl geçilir?İşletme profili nedir?Bu sorulara cevap getireceğiz.Detaylar yazımızda!!

İnstagramda yeni sayılmasa da bir çok işletmenin ve kullanıcın kullandığı işletme profili bulunmaktadır. Eğer işletme profil olan bir kullanıcının instagram hesabına girer iseniz. Diğer normal hesaplardan farklı olarak profil açıklamasın hemen altında “E-Posta” İbaresi bulunur. Buna tıkladığınızda instagram sizi işletme sahibi kullanıcın e postası bulunduğu kısma yönlendirir. İnstagram da işletme profiline geçmek çok kolaydır.

Normal bir instagram hesabınız ve işletme profiline geçmek istiyorsunuz. İlk yapmanız gereken eğer hesabınız gizli bir hesap ise o gizli hesabı herkese açık hesap yapmanız gerekmektedir. Hesabınız herkese açık hesap olduktan sonra işlemler çok basit saten instagram sizleri yönlendiriyor. Yapmanız gereken intagram dan ayarlara girmek ve altta bulunan işletme profiline geç ibaresine tıklıyorsunuz ve işlem bu kadar çeşitli adımlar sonucunda instagram hesabınız artık işletme profili olmuş olacaktır.

Peki intagram da işletme profili ne işe yara faydaları nelerdir? İlk faydası bence çok faydalı ve kendi reklamınızı yapmak için çok güzel bir yöntem olan direk olarak instagrama sponsor gibi bir miktar ücret karşılığında sizin ödediğiniz miktara bağlı olarak instagram kullanıcılarının ana sayfalarında sizin vermiş olduğunuz reklam çıkacaktır ve ucuz yoldan fazla kişiye ulaşmış bir reklamın olacaktır. Bir başka avantajı ise hem reklam ala bileceksiniz hemde başka instagram kullanıcılarına reklam verip daha fazla kitleye ulaşa bileceksiniz ve direk ünstagram üzerinden eğer bir ürün satıyor iseniz “DM” ile satışlarınızı gerçekleştire bileceksiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap