İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Instagram Hikaye Bağlantısı Nasıl Verilir ?

Instagram Hikaye Bağlantısı Nasıl Verilir ?

Instagram Hikaye Bağlantısı Nasıl Verilir ?

Instagram Hikaye Bağlantısı Nasıl Verilir ?

Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal platform instagramdır. İnstagramın kullanımı son yıllarda bir hayli artmıştır.

Önceden fotoğraf paylaşma alışkanlığı olmayan insanlar bile artık instagramda paylaşmak için fotoğraf çekmeye başlamışlardır. Hatta bazı kullanıcılar için instagram kazanç kaynağı haline gelmiştir. İnstagram üzerinden para kazanmanın çoğalması nedeni ile uygulama sahipleri kullanıcılara yardım etmek amacı ile bazı özellikleri uygulamada tanımlamıştır. Bu özelliklerden birisi de instagram hikâyelerine link ekleme özelliğidir. Bu sayede reklamı yapılan bir firmanın web adresine ulaşmak için kullanıcılar hikayeyi yukarı kaydırabilir.

Neden Link Eklenir?

Link ekleme işlemi intagramı kazanç kaynağı olarak kullanan kullanıcılar için vazgeçilmez bir özelliktir. Yıllar önce instagramı satın alan facebook daha fazla reklam geliri elde etmek ve daha farklı reklam modellerli geliştirmek amacı ile farklı özellikleri instagrama eklemiştir.

Bu özelliğin intagrama eklenmesi sonucunda reklam verenlerin daha büyük kitlelere ulaşması sağlanmış ve daha iyi sonuçlara ev sahipliği yapılmıştır. İnstagramda bulunan 25 milyondan fazla işletme hesabı sahibinin bu özellikler sayesinde daha büyük kitlelere ulaşması sağlanmıştır.

Link ekleme özelliği ise kullanıcılardan daha iyi dönüşler almak için etkili bir yöntem olmuştur. Reklamı yapılan malzemenin hikaye üzerinden adreslerine ulaşabilen kullanıcıların alış veriş yapabilme ihtimalleri daha da yükselmiştir.

Hikâyeye Link Ekleme İşlemi

Hikâyeye link ekleme işleminin kullanılabilmesi için instagramın belirlediği bazı kurallara uyulması ve bazı ayarlar yapılması gerekmektedir. Öncelikle hesabın kesinlikle işletme hesabı olması gerekmektedir ayarlar kısmından kişisel hesaplar bile gerekli bağlantılar yapıldıktan sonra işletme hesabına çevrilebilir.

Bu işlemin yapılabilmesi için instagram kuralları çerçevesinde en az 10.000 instagram takipçisine sahip olmanız gerekir. Yani en az 10.000 takipçiniz yoksa hikayelerinize link ekleyemezsiniz

Hikâyeye link ekleme işlemi yapmak için yukarıdaki şartları sağlayan hesapların hikayelerin üst kısmında zincir şeklinde bir simge belirir. Hikaye üzerinde bulunan bu simgeye tıklanması durumunda gelen sayfada gidilmesi istenilen link eklenerek bağlantı ekleme işlemi tamamlanabilir.

Bu işlemlerin hepsinin yapılması durumunda hikâye ye link ekleme işlemi de tamamlanmış olacaktır. Hikâyelerinizi görüntüleyen kullanıcılar eğer hikayeyi yukarıya kaydırırlarsa belirlediğiniz linke gideceklerdir.

Yorum Yap

Yorum Yap