İnstagram Doğal Takipçi Yöntemleri

0

İnstagram Doğal Takipçi Yöntemleri

İnstagram doğal takipçi kazanmak istiyorsanız ve başaramıyorsanız bu yazımızda sizlere, İnstagram’da doğal takipçi kazanma yöntemlerini paylaşacağız. Yazımızda bulunan doğal takipçi kazanma yöntemleri ile aktif kullanıcılar elde edebilirsiniz.

İnstagram’da takipçi sayınızın yüksek olmasını ve doğal takipçi olmasını istiyorsanız, uygulamanız gereken birçok yöntem bulunuyor. Yazımızın devamına geçelim.

İlk olarak instagram’da ki kullanıcı adınızı belirlemeniz gerekiyor. İnstagram kullanıcı adınızı akılda kalıcı ve kısa olması gerekiyor. Akılda kalıcı ve kısa olması, takipçilerinizin kolayca hatırlamasını sağlayacaktır. İnstagram kullanıcı adınızı, yapacağınız paylaşımların doğrultusunda belirleyebilirsiniz. Veya adınız soyadınız veya Bay + Soyad şeklinde de belirleyebilirsiniz. Örn: (Bay Demir, Baykafein gibi.)

İlgili yazı: İnstagram ile para kazanmak.

İnstagram kullanıcı adınızı belirledikten sonra paylaşım yapacağınız konuları belirlemek geliyor. Şuan instagram’da popüler olarak mizah, söz/müzik ve butik gibi sayfalar öne çıkıyor. Sizde popülaritesi yüksek olan konuları seçebilirsiniz.

instagram doğal takipçi, instagram doğal takipçi kazanma, instagram kolay takipçi kazanma, instagram takipçi nasıl kazanılır, instagram kolay takipçi, instagram fenomen olmak, instagram kaliteli paylaşım, instagram içerik bulma, instagram araçları

Şuan ne yaptık ; İnstagram kullanıcı adımızı akılda kalıcı bir şekilde oluşturduk, paylaşım yapacağımız konuları belirledik. Paylaşımını yapacağımız konuyu belirledik fakat şuan elimizde içerik yok. İşte burada devreye “ Google Görseller “ giriyor. Seçtiğimiz konuyu Türkçe olarak aratıp görsel sonuçlarından paylaşım yapmak bizi kötü etkileyecektir muhtemelen Türkçe sonuçları daha önce onlarda sayfa tarafından paylaşılmıştır. Bunun için seçtiğimiz konunun ismini İngilizce yazıyoruz ve Google Görseller’de aratıyoruz. İngilizce sonuçlar daha az paylaşılmış görseller olacaktır.

Evet, artık içeriğimizi de bulduk. İçeriğimizi bulduk fakat çalınmamasını istiyoruz. Hemen bilgisayarımızdan Photoshop programını açıyoruz, bulduğumuz görselleri atıyoruz ve sağ alt’a veya sol üst’e sayfamızın kullanıcı adını yazıyoruz. Bilgisayarınızda photoshop yok ise cihazınızın işletim sisteminin market uygulamasına giriyoruz ve Görsel işleme/değiştirme programı indiriyoruz ve sayfamızın kullanıcı adını belirtilen yerlere yazıyoruz.

İlginizi çekebilir:   Çakma Telefon Nasıl Anlaşılır?

Kullanıcı adımızı oluşturduk, içerik konusunu ve içeriğin kendisini bulduk ve sayfamıza göre değiştirdik. Artık paylaşıma başlıyoruz.

İnstagram Kaliteli Paylaşım Yapımı

Paylaşımlarınızın açıklama kısmını çok fazla doldurmayın. Çok fazla doldurmak takipçileriniz için kötü olacaktır. 30 hashtag ve çok fazla açıklama eklemek göze hoş gözükmüyor. Bunun için sizlere İnstagram’da kaliteli paylaşım nasıl yapılır anlatacağız.

Paylaşım yaparken en fazla 5 hashtag (#) kullanın.  Popüler hashtag’leri kullanabilirsiniz. Örnek olarak  “ #sabah #istanbul #kahve #aşk #günaydın #iyigeceler “ Bunun gibi çok kullanılan hashtag’leri kullanabilirsiniz. Tabii kendi hastag’inizi de üretebilirsiniz. Popüler hashtagleri kullanmanızı öneriyorum.

instagram doğal takipçi, instagram doğal takipçi kazanma, instagram kolay takipçi kazanma, instagram takipçi nasıl kazanılır, instagram kolay takipçi, instagram fenomen olmak, instagram kaliteli paylaşım, instagram içerik bulma, instagram araçları

Paylaşımlarınızın açıklamasını çok fazla doldurmayın. Açıklamayı çok fazla doldurmak görsel olarak iyi gözükmüyor. Paylaşım açıklamasını rastgele yazmayın. Açıklamayı, içeriğe göre yapın ve mutlaka kendi fikrinizi kısa olarak yazın. Takipçilerinizin aktifliğini ölçmek için her hangi bir paylaşımınızın açıklamasına “ Bu konu hakkında fikirlerinizi yorum olarak yazar mısınız ? “ gibi nazik ve kibar şekilde ricada bulunun. Duyarlı takipçileriniz yorum yapacaklardır. Ayrıca işletme hesabı profiline geçerseniz, gönderilerinizin detaylı istatistiklerini görebilirsiniz. (Kaç kişiye erişim sağladığı, beğeniler yorumlar gönderilerin kaç kişi tarafından kaydedildiği, paylaşıldığı gibi bir çok detaylı istatistiği görebilirsiniz.)

İlgili yazı: İnstagram İşletme Hesabı Nedir ?

İnstagram doğal ve kolay yoldan takipçi kazanma konumuzun burada sonuna geldik. Umarım yazımızı beğenmişsinizdir, fikirlerinizi veya düşüncelerinizi belirtmek isterseniz sayfamızın aşağısında “ yorum yap “ kısmı bulunmaktadır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here