İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. İnstagram Canlı Yayın Açılmıyor Çözüm

İnstagram Canlı Yayın Açılmıyor Çözüm

İnstagram Canlı Yayın Açılmıyor Çözüm

İnstagram üzerinden uzun zamandır canlı yayın açmak mümkün ama uzun zamandır canlı yayın açmada sorun yaşayan kullanıcılar var, bu sorunu nasıl çözüldüğünü yazımızda bulabilirsiniz.

Sosyal medya devlerinden bir tanesi olan İnstagram uzun zamandır kullanıcılar canlı yayın açıp, canlı yayınlar yapabilmekte. Son zamanlarda kullanıcılar İnstagram üzerinden canlı yayın açamadıklarını ve bu sorunun nasıl ortadan kaldıracaklarını çok merak ediyor bir yandan da bu soruna oldukça tepkililer. Öncelik ile neden böyle bir sorun alıyorsunuz madde madde açıklayalım. Maddeleri tek tek inceler iseniz maddelerin altlarında nasıl o sorunu çözebileceğine dair cevabı da bulabilirsiniz. İntagram canlı yayın açılmıyor hatasının çözümü aşarı da.

  • Öncelik ile İnstagram sürümünü kontrol ediniz ve eğer güncel sürüm değil ise güncel sürümü yükleme yapınız, internet üzerinden APK indirmeden direk uygulama marketinden yükleme yapınız.
  • İnternet bağlantı hızınız bu sorunu tetikliyor olabilir. Bu sorunu çözmek için internet servis sağlayan firma ile iletişime geçiniz. Yavaş bağlantı İnstagram üzerinden canlı yayın açmanıza izin vermiyor olabilir.
  • VPN veya DNS adresi kullanıyor iseniz bu ayarları sıfırlayıp otomatik olarak İnstgaram üzerinden canlı yayın açmayı deneyiniz. Bazı DNS ve VPN‘ler canlı yayın açmayı desteklemiyor veya çok yavaş kaldıklarından erişim sıkıntısı çekiyorsunuz.
  • İnstagram hesabınızın canlı yayın açma cezası yemediğinden emin olunuz. Bazı hesaplar bu tür cezalar yediği için İntagram canlı yayın açmanıza izin vermez.
  • Eğer bir WiFi ağında iseniz, bağlantısı kesin ve mobil veri üzerinden canlı yayın açmayı deneyin. Eğer mobil veri üzerinden açılır ise ağında bir sorun olabilir. Bu işlem tam tersi de olabilir yani; WiFi ağında sorunsuz İnstagram canlı yayın açılır ama mobil veri üzerinden açılmıyor ise, bu seferde mobil veride bir sorun var demektir.
Yorum Yap

Yorum Yap