İlginizi Çekebilir
Google Hire Nedir ?

 1. Ana Sayfa
 2. Genel
 3. İnstagram Akış Yenilenemedi Hatası Çözüm 2019

İnstagram Akış Yenilenemedi Hatası Çözüm 2019

İnstagram Akış Yenilenemedi Hatası Çözüm 2019

Bazı durumlarda instagram,”akış yenilenemedi” hatası vermektedir. Bu sorunun sabit bir nedeni olmasa da bazı kullanıcılar için sorun teşkil etmektedir. Bazen bu sorun defalarca sayfa yenilenmesine rağmen devam etmektedir. Bu sorun devam ettiğinde sayfayı sürekli yenilemenin bir anlamı kalmayacaktır. Akış yenilenemedi hatasının nedenlerini ve çözümlerini bu yazımızda inceleyeceğiz.

“Akış Yenilenemedi” Hatası Nedenleri

Bu konu hakkında kısa bir bilgi vermek gerekirse, kişisel bir durumdan kaynaklı olmadığını ve dünya geneli bir sorun olduğunu söylemek gerekir. İnstagram’ın sahibi fecebook ile birlikte yayın hayatına devam etmektedir. Bu sosyal ağlarda bu sorunla çok fazla karşılaşılması kullanıcılara çözüm aratmaya başlamıştır. Ana sayfa haricinde hiçbir yerde yaşanmayan bu sorun yine de kullanıcılar için sorun teşkil etmektedir.

Yapılan tespitlere göre bu sorun facebook’a bağlı hesaplarda daha çok görülmektedir bu sorun sadece ve mobil cihazlarda degil Windows 10 un mağazasında bulunan instagram uygulamasında da görülmektedir. Bu sorunun ortaya çıkmasının ana sebepleri;

 • İnternet bağlantısında sorun olması.
 • Cihazın belleğine bağlı olarak veya cihazın kendisine ait sorunların çıkması.
 • DNS ye bağlı bölgesel sorunların baş göstermesi.
 • İnstagramın sunucularından kaynaklı bazı sorunlar.

Hatanın Çözümü

“Akış yenilenemedi” hatasının başlıca sebeplerinin intagram sunucularından kaynaklı olduğu düşünülmektedir. Fakat bu durum hakkında yetkililer tarafından bir açıklama yapılmamıştır. Bu hatanın çözümü için pek bir şey yapılamamaktadır. İnstagram bu hatayı ortadan kaldırmak için çalışmalarına devam etmektedir. Cihaza bağlı olarak oluşan sorunlar ise şu şekilde çözülebilir;

 • Bağlantı kurmaya çalıştığımız ağı değiştirin. İnternet bağlantınızdan kaynaklı bu sorunla karşılaşıyor olabilirsiniz.
 • Cihazınızdan bağlanmaya çalışırken VPN veya DNS kullanarak sorunu çözebilirsiniz.
 • Android cihazlarda instagram uygulaması tamamen kapatılıp ön bellek temizlemesi yapıldıktan sonra tekrar giriş yapıldığında sorun çözülmüş olabilir.
 • Bağlanmaya çalışılan cihazda hesaptan çıkış yapılarak tekrar giriş yapma yöntemi denenebilir.
 • Cihazda bulunan instagram uygulamasını cihazdan komple kaldırarak yeniden yükleme işlemi yapılabilir. Ayrıca uygulamanın güncellemesi yapılmamışsa da bu sorun ortaya çıkabilir.
 • Farklı bir cihazdan giriş yapılarak da bu sorun çözülebilir.
Yorum Yap

Yorum Yap