İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. iCloud Şifresini Fatura ile Yenilemek

iCloud Şifresini Fatura ile Yenilemek

iCloud Şifresini Fatura ile Yenilemek

iCloud Şifresini Fatura ile Yenilemek her geçen gün kolaylaşıyor desek yeridir. Yazımızda fatura ile şifre yenilemek hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Icloud nedir

Icloud, Apple’ın müşterilerine sunduğu dilediğiniz kadar fotoğraf, video, müzik, uygulama gibi bir çok verilerinizi saklayabileceğiniz bir bellektir. Aileniz veya arkadaşlarınızla istediğiniz kadar fotoğraf, konum, takvim gibi bir çok bilgiyi veriyi paylaşma imkanı tanır. Bunların yanı sıra Icloud cihazınızı bulmak için de kullanabilirsiniz.

Icloud ne işe yarar

Icloud , bizlere sıradan bilgilerimizi yedeklemek yerine aklımıza gelebilecek birçok gelişmiş bilgiyi yedekleyebileceğimiz bir bulut depolama alanı olarak karşımıza çıkıyor. Mesela Iphone’nuza indirdiğimiz Pubg oyununu, başka bir İOS cihazına geçtiğimiz zaman Icloud’umuza yedeklediğimiz için sorunsuz bir şekilde senkronizasyon sonrası kaldığımız yerden devam etme imkanı sağlıyor.

iCloud Şifresi Kır

İCloud’a neler yedeklenebilir

Apple’ımıza IClodu açtıktan sonra; kişisel mailler, fotoğraflar, takvimler, anımsatıcılar, sık girilen sayfalar, oyun programları ve dosyaları gibi birçok bilgiyi yedekleme imkanı sunuyor. Aynı zamanda diğer cihazlarınızdaki fotoğrafların senkronizasyonlarıyla aynı fotoğrafları seçerek veri fazlalığını silerek kullanma fırsatı sunuyor. ICloud neleri yedeklemesini gerektiğini ayarlayabiliyoruz. Bunu da cihazımızdan ayarlar ICloud sekmesine tıklayarak yapabilirsiniz.

ICloud şifresi unutulduysa ne yapılmalı

Öncelikle bunu yapmanın birkaç yöntemi vardır. İlk olarak Apple kimliğinizi bilmeniz gerekmektedir. Eğer bilmiyorsanız Apple cihazsınızdan internet uygulamasına girerek ayaralar kısmından gelişmiş butonunu tıklayınız. Gelişmiş butonunda şifreler ve form sekmesinde şifreleri yönet kısmından muhtemelen Apple kimliğinizi bulabilirisiniz. Apple kimliğinizi bulduktan sonra Apple kimliğimi unuttum kısmından yapabilirisiniz.

iCloud Şifresi Kır

İkinci yöntem olarak Apple kimliğini bulamadıysanız, Apple müşteri hizmetlilerini aramanız gerekmektedir. Lakin Apple müşteri hizmetlerini cihazın size ait olduğunu kanıtlamanız gerekmektedir. Bunun çeşitli yolları vardır. Eğer cihazınız sizin üzerinize ise sadece kimlik fotokopisi ile halledebilirsiniz. Kimlik fotokopinizi Apple müşteri hizmetlerine faks çekerek yapabilirsiniz veya Apple’a direk kargo yoluyla gönderebilirsiniz. Diğer bir yolu ise fatura ile yapabilirsiniz. Faturanızı Apple göndererek yapabilirsiniz. Aynı kimlik fotokopisini gönderdiğiniz gibi müşteri hizmetlerine fakslayabilirsiniz veya kargo yolu ile gönderebilirsiniz. Ancak faturanızın aslını göndermek yerine fotokopisini göndermek daha doğru olacaktır. Çünkü Apple kaybetmesi halinde elinizde fatura olmayacaktır böyle bir durumla tekrar karşılaşmanız halinde tekrar sıkıntı çekebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap