İlginizi Çekebilir

 1. Ana Sayfa
 2. Bilgi Deposu
 3. iCloud Şifresi Kırılır mı ?
Trendlerdeki Yazı

iCloud Şifresi Kırılır mı ?

Bu yazımızda, iCloud Şifresi Kırılır mı ? icloud şifre nasıl kırılır ? icloud şifre kırma gibi başlıklar altında değerli bilgiler verdik. Eğer icloud şifrenizi unuttuysanız ve yenilemek istiyorsanız bu yazımızda yer alan icloud şifre kırma yöntemlerini deneyerek amacınıza ulaşabilirsiniz. Sizler için işe yarayan tüm icloud şifre kırma yöntemlerini bu yazımızda detaylı olarak anlattık. icloud şifre unuttum diye üzülmeyin, artık bu yöntemler sayesinde icloud şifre kırma işlemi yapabileceksiniz. iCloud şifre kırmak için yazımızın devamını inceleyiniz...

iCloud Şifresi Kırılır mı ?

IPhone 5 ve sonraki Apple modellerinde kullanılan iCloud kilidi, iPhone modellerine ikinci el olarak sahip olan birçok insanın başını ağrıtmaya devam ediyor. Bu durum da insanlara çözümler aratıyor.Bilindiği üzere bu telefonlarda ilk alındığında Apple ID adlı bir etkinleştirme sistemi mevcut. Bu etkinleştirme sistemi de iCloud şifresini yanında getirmekte. Bu girişteki işlemler sonrasında ise telefon her sıfırlanacağında ve formatlanacağında sizden Apple kimliğinizi ve şifrenizi talep etmektedir. Bu yazımızın devamında icloud şifre kırma işlemi nasıl yapılır ? icloud şifre kırma ve icloud şifre yenileme hakkında tüm yöntemleri paylaştık.

iCloud Şifresi Kırılır mı ?

Bir adet iPhone 6 aldığınızı varsayalım. Bu telefon ikinci el ama sizin bundan haberiniz yok. Bir süre kullandıktan sonra telefonu sıfırlamak isterseniz iPhone sizde şu maile giriş yapın diyerek telefonun ilk sahibinin mail adresine giriş yapılmasını isteyecektir. Bu durumda telefonun ilk sahibi bulunması ve bilgilerin alınması gerekir. Aksi takdirde telefonunuzu etkin konuma getirmeniz mümkün olmayabilir.

Apple çalınan cihazların değerini düşürmek ve hırsızlıkların önüne geçmek için böyle bir uygulama yapmış. Ayrıca cihazda bulunan “Telefonumu Bul” seçeneği ile ile telefon açıldığında nerede olduğunu izleyebilmek de mümkün.

ICloud şifresini kırmak için bazı yöntemler mevcuttur. Ama büyük ihtimalle bu yöntemler çöp olmaktadır. Küçük ihtimalle de olsa şifreleri kırma ihtimaliniz vardır.

iCloud Şifresi Kır

iCloud Şifresi Kırma

IOS’un önceki sürümlerinden kaynaklı bir açık yüzünden bu şifreler kolay bir şekilde kırılabiliyordu. IOS 9 güncellemesinin gelmesiyle beraber bu açık kapandı ve icloud şifre kırma işlemi bir hayli zorlaştı.

Bu işlem iTunes ile yapılıyordu. Windows üzerinden sahte bir hosts dosyası düzenlenmesiyle Apple sunucusu üçüncü parti bir IP adresine yönlendirilmekteydi. Bu işlemde şifre istemeden iPhone’a etkinleştirme tamamlandı mesajını göndererek etkinleştirme işlemini tamamlıyordu.

Bu yöntem de söylediğimiz gibi güncelleştirmeler sonrası kullanılamaz hale gelmiştir. ICloud şifre kırmak istiyorsanız internet üzerindeki programlardan uzak durmanızı tavsiye ederiz. Çünkü bu programlar güncellemeler sonrası cihazınıza virüsten başka bir şey getirmez.

Kesin bir yöntemi daha sizlere anlatmak istiyorum. Bu yöntem, iPhone cihazınızı donanımsal olarak kırmaya ve telefon açıldığında ilk defa açılmış gibi gösterilmesine izin veriyor. Telefonun parçalarından kullanıcı verilerini ve bellekleri tutan parçaların sıfırlarıyla değiştirilmesi durumunda bu işlem gerçekleşmiş olur. Cihaz tekrar açıldığında ise ilk defa açılmış gibi bilgilerin yeniden girilmesi isteniyor. Fakat bu işlem bilmeyen kişiler tarafından yapılmamalıdır. Çünkü bu işlem profesyonellik veya ustalık gerektirmektedir. Kolay bir yöntem olsa da telefonun içini açıp yeniden kapatma işlemi bilmeyen kişileri zorlayabilir.

iCloud Ücretli Şifre Kırma

Bu işi profesyonel şekilde yapıp şifre kırma işlemini tamamlayan kişiler mevcut. Fakat nasıl ve ne yöntemlerle icloud şifre kırma işlemini yaptıklarını piyasaya açıklamamaktalar.  Bunun sebebi ise bu işten para kazanmalarıdır. 100 TL’den 500 TL’ye kadar bu işlemi yaptırmanız mümkün. Genel olarak telefoncular bu işlemi sizin için ücreti karşılığında yapıyorlar.

iCloud Şifresi Kır

iCloud Şifre kırılır mı ?

Apple cihazlarında cihazın güvenliği için iCloud hesapları yer almaktadır. Bu iCloud hesapları telefon ilk açıldığında oluşturulur. Daha sonra ise telefon başka bir kişi tarafından kullanılmaya başlarsa, telefon formatlanmak istendiğinde iCloud şifre sorunu ortaya çıkabilir. Telefonu ilk kullanmaya başlayan kişinin bilgileri ile bu telefon formatlanabilir. Aksi taktirde bu şifreleri kırmak oldukça zordur. Fakat birkaç yöntem mevruttur. Bu yazımızda iCloud şifresini unuttuğunuzda yapabileceklerinize göz atacağız.

Apple kimliği, iPhone cihazlarda her işlemin yapılabildiği bir kişi sistemidir. Cihaz üzerinde Apple Store üzerinden yapılan işlemler, iTunes kullanımı bu kimlik ile yapılabilir. Bu kimlik aslında bir mail adresidir ve @icloud.com şeklinde biter. Fakat normal mail adresleri ile de Apple kimliğine sahip olabilirsiniz.

 • Apple kimliğinizi unuttuysanız ilk olarak karşınıza çıkan ekranda “Apple Kimliğim” adlı seçeneğe dokunun.
 • Bu kısımda “Apple kimliğinizi veya parolanızı mı unuttunuz?” seçeneğine ilerleyin.
 • Çıkan ekranda “arayabilirsiniz.” Adlı linke dokunarak gidin. Bu kısımda sizden Apple kimliğinize ait bilgiler talep edilecek.
 • Bu alanda Apple kimliğinizin bağlı olduğu mail adresi de istenecektir. Denemeleriniz sonuç vermiyorsa, bağlamış olabileceğiniz tüm mail adreslerini bu kısımda denemeniz gerekir.
 • Mail doğru girildiğinde ise Apple kimliğiniz size hatırlatılacaktır. Bu adımlardan sonra Apple kimliğinize telefon numaranızı da eklemeniz tavsiye edilir. Çünkü Apple kimliği unutulduğunda telefon numarası sayesinde kolaylıkla sorunlar çözülebilir.

iCloud Şifresi Kır

Bu yöntemle Apple kimliğinize ulaşamadıysanız farklı yöntemlere başvurabilirsiniz.

 • Kullandığınız tarayıcı büyük ihtimalle kullandığınız mail adreslerini kaydetmiştir. Chrome kullandığınızı varsayarak anlatıma devam ediyorum. Chrome’u açın.
 • Sağ üst köşede bulunan 3 nokta simgesine tıklayarak açılan menünden “Ayarlar” kısmına ilerleyin.
 • Bu kısımda gelişmiş seçenekleri açmak için “Gelişmiş” seçeneğine tıklayın.
 • Şifreler ve formalar kısmında bulunan “Şifreleri Yönet” seçeneğine gidin.
 • Bu kısımda bulunan bilgiler daha önce kullandığınız bilgilerdir. Buradaki mail adreslerinden herhangi birisi iCloud kimliğinizle bağlantılı olabilir. Bu mail adreslerini deneyebilirsiniz.

Diğer bir yöntem ise Apple müşteri hizmetleriyle bağlantıya geçmek olacaktır. Apple müşteri hizmetleri sizden bir kısım bilgiler talep edecektir. Bu bilgilerin doğru olması durumunda Apple kimliğinizi bulmanızda size yardımcı olacaktır.

iCloud Şifremi unuttum, ne yapabilirim ?

Bir iPhone cihazınız var ve icloud şifre kırdırma işlemini yapamıyorsunuz. Bu durumda telefonu geçici ve kısıtlı olarak kullanma ihtimaliniz var. Bu işlem iCloud şifresini aşarak yapılmaktadır.

iCloud Activation Bypass adlı bu yöntem ile cihazınızdaki şifre kısmını aşarak, bazı aktiviteleri yapmanız, youtube’a girmeniz, resim çekmeniz ve çeşitli oyunları oynayabilmeniz gibi bazı ana özellikler kullanılmaktadır.

Bu yöntem, telefonun iCloud şifresi kırılamadığında geçici olarak bir süre kullanılabilir. Fakat söylediğimiz gibi telefonun tüm özelliklerinden kısıtlı olarak yararlanılmaktadır.

Bu yöntemlerin dışında iCloud şifre kırma yöntemi bulunmamaktadır. Telefon ilk kullanıldığında girilen mail ve şifreye ulaşırsanız, bu şekilde telefonu kullanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca telefonu faturalı olarak teslim almışsanız bu işlemlerin hiç biriyle uğraşmanıza gerek yoktur. Bu durumda Apple ile iletişime geçerek fatura bilgilerinizi vermeniz durumunda Apple size sonuna kadar yardımcı olacaktır.

Elinizde faturanız varsa Apple ile iletişime geçilmesi durumunda ilk maile bir mail gönderimi yapılıyor. İlk mailin sahibi bu maildeki kaldırma işlemini onaylarsa, o mail tamamen ortadan kalkmış oluyor. Bu durumda da telefon yeniden başlatıldığında ilk günkü gibi bilgilerin girilme imkanı kullanıcılara sunuluyor.

Ayrıca internet üzerinde iCloud şifre kırma işlemini yapan birçok yabancı sistem mevcut. Fakat ne kadar güvenilir oldukları bilinmemektedir. Bu firmalar sizden cihazınızı talep etmeden sadece birkaç bilgi ve imei numarası istemektedirler. Bu bilgilerle hesabı kaldırtmakta ve telefonu yeni gibi kullanımını sağlamaktadırlar. Nasıl bu işlemi yaptıklarına dair de hiçbir bilgi bulunmamaktadır. Güvenip de bu işlemlere para yatırıp yatırmamak tamamen size kalmış.

iCloud Şifresi Kır

iCloud şifre kırma işlemi

Icloud, Apple’ın müşterilerine sunduğu dilediğiniz kadar fotoğraf, video, müzik, uygulama gibi bir çok verilerinizi saklayabileceğiniz bir bellektir. Aileniz veya arkadaşlarınızla istediğiniz kadar fotoğraf, konum, takvim gibi bir çok bilgiyi veriyi paylaşma imkanı tanır. Bunların yanı sıra Icloud cihazınızı bulmak için de kullanabilirsiniz. Icloud , bizlere sıradan bilgilerimizi yedeklemek yerine aklımıza gelebilecek birçok gelişmiş bilgiyi yedekleyebileceğimiz bir bulut depolama alanı olarak karşımıza çıkıyor. Mesela Iphone’nuza indirdiğimiz Pubg oyununu, başka bir İOS cihazına geçtiğimiz zaman Icloud’umuza yedeklediğimiz için sorunsuz bir şekilde senkronizasyon sonrası kaldığımız yerden devam etme imkanı sağlıyor.

Apple’ımıza IClodu açtıktan sonra; kişisel mailler, fotoğraflar, takvimler, anımsatıcılar, sık girilen sayfalar, oyun programları ve dosyaları gibi birçok bilgiyi yedekleme imkanı sunuyor. Aynı zamanda diğer cihazlarınızdaki fotoğrafların senkronizasyonlarıyla aynı fotoğrafları seçerek veri fazlalığını silerek kullanma fırsatı sunuyor. ICloud neleri yedeklemesini gerektiğini ayarlayabiliyoruz. Bunu da cihazımızdan ayarlar ICloud sekmesine tıklayarak yapabilirsiniz.

ICloud şifre unuttum

Öncelikle bunu yapmanın birkaç yöntemi vardır. İlk olarak Apple kimliğinizi bilmeniz gerekmektedir. Eğer bilmiyorsanız Apple cihazınızdan internet uygulamasına girerek ayaralar kısmından gelişmiş butonunu tıklayınız. Gelişmiş butonunda şifreler ve form sekmesinde şifreleri yönet kısmından muhtemelen Apple kimliğinizi bulabilirisiniz. Apple kimliğinizi bulduktan sonra Apple kimliğimi unuttum kısmından yapabilirisiniz.

İkinci yöntem olarak Apple kimliğini bulamadıysanız, Apple müşteri hizmetlilerini aramanız gerekmektedir. Lakin Apple müşteri hizmetlerini cihazın size ait olduğunu kanıtlamanız gerekmektedir. Bunun çeşitli yolları vardır. Eğer cihazınız sizin üzerinize ise sadece kimlik fotokopisi ile halledebilirsiniz. Kimlik fotokopinizi Apple müşteri hizmetlerine faks çekerek yapabilirsiniz veya Apple’a direk kargo yoluyla gönderebilirsiniz. Diğer bir yolu ise fatura ile yapabilirsiniz. Faturanızı Apple göndererek yapabilirsiniz. Aynı kimlik fotokopisini gönderdiğiniz gibi müşteri hizmetlerine fakslayabilirsiniz veya kargo yolu ile gönderebilirsiniz. Ancak faturanızın aslını göndermek yerine fotokopisini göndermek daha doğru olacaktır. Çünkü Apple kaybetmesi halinde elinizde fatura olmayacaktır böyle bir durumla tekrar karşılaşmanız halinde tekrar sıkıntı çekebilirsiniz.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yıllardır işin içerisinde olan, meraklı ve yazmayı seven birisi.

Yorum Yap