1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Google Adsense’ye Yeni Özellikler Geliyor

Google Adsense’ye Yeni Özellikler Geliyor

Google Adsense’ye Yeni Özellikler Geliyor

Google Adsense’ye Yeni Özellikler Geliyor

Google Adsense yayıncıları ve reklamverenler, Adsense sisteminin reklam ihlallerinin sonucunun çok sert olduğunun farkında. Fakat ne yazık ki Google Adsense kazanç ve politika ihlalleri yetersiz oluyordu. Google Adsense sisteminde geliştirilmeler yapılıyor. Adsense’ye gelecek olan bir kaç düzenleme sayesinde daha kontrollü hale gelecek.

Eski zamanlarda Google, Youtube reklamları üstünde kontrolü yavaş yavaş kaybetmişti ve Adsense kullanıcıları artık isyan etmeye başlamıştı. YouTube kontrolü ele alınsa da uzun zamandır Adsense Web yayıncıları için iyileştirilmeler görülmüyordu. Google’nin yapacağı bu yenilikler ile Web için adsense daha kontrollü bir hal alacak ve Adsense kullanıcıların hakları en iyi şekilde korunacak.

Google, Google adsense, Google politika merkezi, Google yeni özellikler, Adsense özellikler, Adsense yeni düzenlemeler

Google’ın Adsense web için ilk iyileştirmesi, politika eylemleri olacak. Eski adsense sisteminde bir sayfada ki ihlal sonucu, yayın yapılan site adresinde ki tüm reklamları engellemek yerine sadece ihlalin bulunduğu sayfada reklam gösterilmeyecek. Kısacası ihlal söz konusu olduğunda tüm siteniz etkilenmeyecek sadece ihlalin bulunduğu sayfa da reklam gösterilmeyecek. Sitenin diğer tüm sayfalarında Google Adsense reklamları gösterilmeye devam edecek. Fakat bu düzenlemeyi, kötü yönde kullanan kullanıcıların adsense hesapları kapatılacak. Yani burada anlatılmak istenilen; İhlal bulunduğu ve uyarı yapıldığı halde ihlal kaldırılmazsa adsense hesabınız tamamen kapatılacak.

Google’ın web Adsense için yaptığı ilk düzenlemeyi yazdık. Şimdi ise sıra ikinci ve muhteşem olan düzenlemede.

Google Yeni Politika Merkezi

Adsense için yapılacak olan ikinci iyileştirme ise, yeni bir politika merkezinin oluşturulması. Politika merkezi bir çok dilde yayıncılara ulaştırılacak. İlerleyen zamanlarda Google’ın politika merkezi tamamen hayata geçirilecek. Yeni politika merkezi sayesinde ihlal hatalarının olduğu sayfalar öğrenilebilecek. Yani sitenizde bulunan politika ihlalini kesin olarak görebileceksiniz.

Google, Google adsense, Google politika merkezi, Google yeni özellikler, Adsense özellikler, Adsense yeni düzenlemeler

Şimdi ise gelelim bu iyileştirmelerin muhteşem olanına ; Google Adsense artık politika ihlal ve sorunlarını nasıl çözebileceğinizi gösterecek. Eğer politika ihlali yaptıysanız, ihlali nasıl kaldırabileceğiniz konusunda Google size yol gösteren olacak. Adsense için yaptığınız başvuru, politika ihlali veya sorunları yüzünden reddedilmişse, yaptığınız yanlışlar ve hatalar Google tarafından size gösterilecek ve politika ihlalini nasıl kaldıracağınız hakkında size bilgi verecektir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yıllardır işin içerisinde olan, meraklı ve yazmayı seven birisi.

Yorum Yap