İlginizi Çekebilir
Crackli Oyun Nedir?

  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Gece İnternet Yavaşlama Sorunu Çözümü

Gece İnternet Yavaşlama Sorunu Çözümü

Gece İnternet Yavaşlama Sorunu Çözümü

2019 yılından itibaren internet tarifelerinden kaldırılan AKN ve bunun sonucunda gelen gece internet yavaşlama sorunu yaşıyor iseniz çözümü yazımızda.

AKN kaldığından itibaren kullanıcıların en büyük sorunlarından bir tanesi haline gelen gece veya akşam saatlerinde internet çok fazla yavaşlama ve bazen de bölge bölge kesintiler olmaktadır. Aslında bu sorun senelerdir var ama kullanıcıların çoğunda AKN olduğu için zaten internetleri yavaş oluyordu. AKN kaldırıldığı zaman herkesin interneti sınırsız oldu ve buda talebin en fazla olduğu gece ve akşam saatlerinde internetin yavaşlamasına sebep oldu, bu yavaşlama ülkemizin her yerine görülebilen bir sorun fakat internet kullanan insanların sayısı az olan kısımlarda internet hız düşmesi pek görünmüyor. Bu sorunun tek sebebi ülkemizde yer yer intenet sağlayan alt yapıların bu talep edilen internet servisine yetişememesi ve bunun sonucunda sizlerin ve binlerce hatta milyonlarca kullanıcının interneti yavaşlamaktadır.  Peki bu sorunun çözümü ne?

Çözümüne gelecek olur isek bazen bu yavaşlamalar kısa zamanlı oluyor, eğer yarım saat gibi bir sürede halen hız sorunu yaşıyor iseniz, internet sağlayıcınız ile irtibata geçmelisiniz. Bu sorun sizden kaynaklanmadığın dan sizlerin bu sorunu yardım almadan çözmeniz mümkün görünmüyor. İnternet servis sağlayan şirket ile görüşme yapar iken onlar sizin evinize gelen portu resetleyecek ve muhtemelen sizi başka bir bölgeye bağlayacak(internet talebi az olan bölge örnek olarak göstermek mümkün, internet servis sağlayan firmaların farklı bölgeleri mevcut.) Ardından muhtemelen hızınız yerine gelecek ve aynı sorun olduğunda tekrar müşteri hizmetleri ile iletişime geçtiğinizde sorunun çözeceklerdir. Şunu tekrar hatırlatalım talep fazla olduğu için bu sorun ortaya çıkmakta, sizin bir sorunuz yok muhtemelen yakındaki diğer kullanıcılarında internetleri yavaş. Sorunun detaylı cevabını internet servis sağlayan firma sizlere verecektir.

Yorum Yap

Yorum Yap