İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Gamer Donanımların Normallere Göre Farkları

Gamer Donanımların Normallere Göre Farkları

Gamer Donanımların Normallere Göre Farkları

Gamer Donanımların Normallere Göre Farkları


Bilgisayar alır iken illa gamer donanımlar ve normal donanımlar arasında kalmışsınızdır. Gelin sizlere hangisi şeçmeniz gerektiğini anlatacağız. Tüm detaylar yazımızda!!


Artık bilgisayarlar oldukça geliştiler ve donanımlarda tek tip değil binlerce tip olmaya başladı. Bu gün çok merak edilen ve genelde herkesin sorduğu soru olan bir soru; eğer donanımım gamer ekipmanı olur ise ne kazanırım? Normal standart donanım olur ise ne kaybederim? Bu sorulara yanıt vereceğiz.

Eğer bir bilgisayar alacak iseniz ve bu diz üstü veya masa üstü hiç fark etmez. Ama sizler masa üstü alacak iseniz harici donanımlara ihtiyacınız olacaktır. Eğer diz üstü alacak iseniz sadece mause ala bilir. Yanında ise kulaklık da satın ala bilirsiniz. Bu yazıda sizlere gamer ekipman ile normal ekipman arasında sadece gamer ekipmanın ışığı var diyip geçiştirmeyeceğiz. Tabi buda bir artıdır ışıkları var çünkü. Gelelim konulara eğer bir donanım alacak iseniz sizler için tek tek donanımları karşılaştıracağız. Kulaklıktan başlayalım. Gamer kulaklık genelde sesi çok düzgün ve kaliteli parazitsiz olarak verir. Çünkü bunun için üretilir ve parası da buna uygun olarak belirlenir. Normal kulaklıklar da sargı bobinleri bakır tel iken gamer kulaklıklar da titanyum hatta altındır. Fare (mause) gamer olanlarında algılama süresi oldukça düşüktür. Ve oyun zevkinizi oldukça üst seviyelere taşıya bilir ayrıca üstünde üç veya dört tane değil on ve üzeri tuş barındırır. Tuşlar oyunlara göre görev atana bilir. Normal farelerde genelde üç tuş bulunur ve algılama süresi biraz fazladır tabi parası da ona göredir. Klavyeler ise bam başka en kısa yoldan örnek verecek isek gamer klavyeler genelde mekanik olanlardır. Tuş basma ve yıpranma tuş vuruş sayısı milyonları bulur iken normal klavyelerde ise yüzbinleri geçmez. Eğer bütçeniz var ise genelde gamer ekipmanları ve donanımları tercih edin pişman olmazsınız.

Yorum Yap

Yorum Yap