İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Fatih Projesi
  3. Fatih Ağı Neden Sosyal Ağları Açmaz ?

Fatih Ağı Neden Sosyal Ağları Açmaz ?

Fatih Ağı Neden Sosyal Ağları Açmaz ?

Fatih Ağı Neden? Sosyal Ağları Açmaz


Fatih ağları ile neden sosyal medya ve benzeri sitelere girmek mümkün mü yoksa fatih ağlarında bu sitelere nasıl gireriz? Gelin açıklayalım detaylar yazımızda!!

Bir çok kullanıcı bunların coğunluğu lise öğrencisi okullarında ki fatih ağlarından şikayetçi. Şikayetlerinin sebebi tamamen ortak ve aslında şikayetleri oldukça kolay yöntemleri ile ortadan kalka biliyor fakat yöneticiler bu yöntemleri ortadan kaldırmak için her gün canla başla çalışıyorlar gibi gelmeye başladı bizlere.

Peki neden öğrenciler bu fatih ağından neden faydalanıyorlar. Bir çok lisede artık kullanılmaya başlanan akıllı tahtalar sayesinde öğrenciler daha fazla teknolojinin imkamların dan faydalana biliyor. Lİselerde durum bu iken üniversitelerde öğrencilerin hepsine kullanıcı adı ve şifre verilerek ücretsiz bir şekilde kampüs içerisin de internete girmelerine imkan sağlanıyor ve hiç bir şekilde siteler yasaklanmadan ev inteneti gibi kullanıma sunuluyor. Fakat lise öğrencileri için bu imkanlar sağlanmıyor ve öğrenciler var ise kendi mobil internetleri ile ya sosyal medyaya giriyor yada ödev araştırmalarını yapa biliyorlar.

Aslında bir çok lisede okula teknolojik cihaz getirmek yasak! Fakat yasak olsa da Türk milleti olarak yasakları çiğniyoruz ve okula teknolojik cihaz götürüyoruz. (Ben lise okur iken son sınıfta telefonlarımızı toplar ve dolaba kitler idiler. Yapılan işe saygı duyuyorum fakat boş derslerde dahi telefonsuz vakit geçmiyor ve akşam olmuyor idi.) Peki liseniz de yasak yok veya yasak var ama siz telefonuzu götürdünüz. Fatih ağının şifresini öğrendiniz. Aam hiç bir sosyal medya sitesine giremeyeceksiniz. Bunun tek çözüm yolu fatih ağında çalışan bir VPN programı bulmak ve bu tarz programalar ile fatih ağında tüm sitelere girmek mümkün kılınıyor.

Güncel olarak fatih ağında çalışan Vpn programı için tıklayınız!!

Yorum Yap

Yorum Yap