İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Facebook Hesap Güvenliği Ayarları

Facebook Hesap Güvenliği Ayarları

Facebook Hesap Güvenliği Ayarları

Facebook Hesap Güvenliği

Merhaba. Başka bir Sosyal Medya Hesap Güvenliği Yazımızda Hoşgeldiniz. Bu Yazımızda, Facebook Hesap Güvenliği ve Ayarları’nı paylaşacağız. Yazımızda paylaştığımız bilgileri ve yöntemleri uygulayarak, Facebook hesabınızın güvenliğini en üst duruma çıkartabilirsiniz. 

Not: Görsellerin üzerine 1 kez tıklayarak, görselleri tam boyut olarak görebilirsiniz. 

1. Adım : Facebook Giriş Uyarıları.

Bu nedir ? : Bu özellik sayesinde Çalınan hesabınızı kurtarmak için erken teshiştir. Bu özellik ile Büyük ihtimal facebook hesabınızı çalınmadan kurtarabilirsiniz ve bilgilerinizin çalınmasını engellemiş olursunuz.

Giriş uyarıları özelliğini, bu şekilde yapınız. Aşağıda ki resimi detaylı inceleyiniz.

Facebook Hesap Güvenliği ve Ayarları

2. Adım : Facebook Giriş Onayları . 

Bu özellik Google’dan bildiğimiz ve haşina olduğumuz bir sistemdir. Sizin izin verdiğiniz veya Bilinmeyen tarayıcılardan hesabınıza girişleri kısıtlar. Kısacası bilinmeyen yani hesabınız üzerinden izini olmayan tarayıcılar ile hesabınıza erişilemez. 

Facebook Hesap Güvenliği ve Ayarları

Başla Butonuna tıkladığınız anda, aktif olacaktır.

3. Adım :  Facebook Kodmatik 

Bu özellik sayesinde, hesabınıza erişmeye çalışan kişinin onay kodu yoksa hesabınıza ve ayarlarına erişemez. 2. Adımlı doğrulama sisteminin biraz daha değişik versiyonu diyebiliriz.

Facebook Hesap Güvenliği ve Ayarları

4. Adım :  Facebook Güvenilir Kişilerin

Bu özelliği yazıya dahil etmemin sebebi, hesabınızın şikayet edilip geçici süre kilitli kalması gerçekten bu hesap kilitleme olayı çok basit. Hesabınızın kilitlendiğini varsayım yaparsak, güvenilir kişi olarak seçtiğiniz arkadaşlarınız bu durumdu yardımınıza koşacaktır.

Facebook Hesap Güvenliği ve Ayarları

5. Adım : Facebook Tanınan ve Hesaba erişimde kullanılan Cihazlar.

Bu özellik, facebook hesabınıza erişim sağlarken güvenliğe takılmamanızı sağlar. Eğer ortak bir bilgisayar üzerinden facebook hesabınıza erişim sağladıysanız bu özelliği kesinlikle kontrol ediniz. Başka bir cihazda facebook hesabınız açık kalmış ve tehlikede olabilir. Korkmayın, Açık kalan oturumlarınızı uzaktan sonlandırabilirsiniz.

Facebook Hesap Güvenliği ve Ayarları

6. Adım : Facebook Giriş Yaptığın Yer Özelliği

Tanımadığınız veya oturumunuzu açık unuttuğunuzu düşünüyorsanız bu özelliği kullanabilirsiniz. Aktif olan oturumları gösterir ve uzaktan oturumları kapatabilirsiniz. İsterseniz de tüm oturumları tek bir tuş ile kapatma seçeneği de bulunmakta.

Facebook Hesap Güvenliği ve Ayarları

7. Adım :  Facebook Hesap Dondurma.

Eğer hesabınızın tehlikede olduğunu düşünüyorsanız ve çalınmasından korkuyorsanız, hesabınızı geçici bir süre dondurabilirsiniz. Hesap dondurma, güvenlik için basit ve işe yarar bir çözümdür. Fakat hesabınızı dondurduğunuz da tekrar giriş yapana kadar kullanamaz ve profilinize erişim sağlayamazsınız. 

Facebook Hesap Güvenliği ve Ayarları

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yıllardır işin içerisinde olan, meraklı ve yazmayı seven birisi.

Yorum Yap