İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Bilgi Deposu
  3. Euro Truck Simulator 2 Ban Kaldırma

Euro Truck Simulator 2 Ban Kaldırma

Euro Truck Simulator 2 Ban Kaldırma

Euro Truck Simulator 2 Ban Kaldırma

Euro Truck Simulator 2 multiplayer oyuncuları genelde şikayet ettikleri konu, oyundan ban yedim olmakta, peki bu ban kaldırmak için ne yapmak gerekiyor? Cevabı yazımızda!

 

Euro Truck Simulator 2 multiplayer oyunlardan en çok oynanan oyunlardan bir tanesi olmuş durumda, oyunda anlık olarak dünyanın dört bir yanından Euro Truck Simulator 2 multiplayer bağlanan oyuncular ile birlikte oynama imkanı sunmakta. Euro Truck Simulator 2 çevrimdışı hikaye modun da oynar iken kaza yapmak veya başka bir tıra veya araca çarpmak sadece hasar ve para kaybına uğramakta. İşin online kısmına gelir isek eğer Euro Truck Simulator 2 multiplayer modun da kaza yapar veya kazaya sebebiyet verir iseniz, bunun cezayı oyunundan uzaklaştırmak almak olacaktır, yani oyundan ban yiyeceksiniz. Peki oyundan uzaklaştırma (ban) aldığınızda ne yapmanız gerekmekte. Öncelik ile kaza yaptığınızda, eğer bir oyuncuya vurdu iseniz direk olarak chat den veya telsiz konuşmasından özür dileyin, belki oyuncu sizi şikayet etmez ve ban yeme riskinizi ortadan kaldırmış olursunuz. Tabi ki ban yememek için tamamen aynı gerçek hayatta ki gibi araba kullanır iken trafik kurallarına uyar iseniz, hem kaza yapmaz hemde birisi sizi raporlama yayıp ban yemenizi sağlamaz. Diğer yandan eğer chat den veya telsizden spam veya küfür argo kullanır iseniz, konuşmama cezası da alabilirsiniz. Gelelim ban yeme aşaması nasıl işliyor?

Öncelik ile ben kendi tecrübem üzerinden açıklama yapacağım. Euro Truck Simulator 2 multiplayer aralıklı olarak 3 senedir oynuyorum. Bu süre zarfında yüzlerce ka za yaptım veya kaza ve kazalarda beni buldu, prensibim gereği hiç bir oyuncuyu raporlama yapmadım. Fakat yakın bir tarih de ufak bir kazaya sebebiyet oldum ve bunun sonucunda bana arkadan tır ile vurup kaza yapan oyuncu beni raporladı. 

 

Raporlama yaptığından yaklaşık bir saat sonrasında, oyundan ban yediğime dair bir mesaj geldi ve oyundan üç gün uzaklaştırma aldım.

Bu üç gün banı aldıktan sonra direk olarak online Euro Truck Simulator 2 sitesine girip, oyuncu profilime baktım. Profilim de banım görünüyor ve eğer böyle oynamaya devam edersem, önce 3 gün sonra 7 ardından, 1 ay sonrasında 3 ay ve en sonun da oyuna girmem tamamen yasaklanacaktır, diye bir mesaj bulunuyordu.

Banı atan moderatör veya admine mesaj atma imkanı sunan sistemde, bende kendimi savundum, savunma yapar iken İngilizce yazmaya dikkat edin, ardından mesajı gönderdim ve kısa bir süre sonra bana banı atan admin bir youtube videosu attı. Videoda benim kaza yaptığım kısım görünüyordu ve seni bu sebep yüzünden banladım. Banı açamam dedi. Eğer ban yerseniz, güzel bir savunma ile banınız açılacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap