İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. En İyi Supplementler
Trendlerdeki Yazı

En İyi Supplementler

En İyi Supplementler

Supplementler yiyeceklerden yeterli miktarda alamadığımız protein, vitamin, mineral ve amino asitlerin dışarıdan alınmasına denir. Bu makalemizde en iyi supplementler inceleyeceğiz.

PROTEİN TOZU

Protein her sporcuda yeterli miktarda bulunması gereken, ama doğal yollarla yetersiz geldiği zaman dışarıdan temin edilebilen bir yapıdır. Bu eksikliğin giderilmesi için gereken maddeye protein tozu denir.

Protein tozu kişinin günlük protein ihtiyacını doğru belirleyip düzgün kullandığı zaman en büyük yardımcı supplement grubudur.

Düzenli bir şekilde spor yapan kişiler için proteini yiyeceklerle almak kolay değildir. Protein içeren yiyeceklerin fiyatları sindirimi kişiyi zor duruma sokabilir fakat protein tozları sayesinde kişiler hem sindirim zorluğu çekmez hem de hesaplı bir şekilde protein almış olurlar ve maddi açıdan yıpranma az olur.

Ülkemizde en çok kullanılan ve tercih edilen protein tozu weider Premium whey dir . hem kalitesi hem lezzetiyle çoğu sporcu bu ürünü kullanmaktadır.

Suya kolay bir şekilde karışması protein miktarı lezzeti ve kalitesi bu ürünü piyasada üst sıralara taşımıştır.

En İyi Supplementler

KREATİN

Kasların gelişimi açısından vücuda en hızlı yardımcı olan kreatin monohidrat ve ve kreatin in diğer dallarıdır.

Enerji üretimini hızlı bir şekilde arttıran bir supplementtir. Uzun vadeli güç artışı sağlar. Kaslarda su tutarak kasların yapısını ortaya çıkarır. Kreatin hesaplı oluşu ve kısa sürede etkili oluşu sebebiyle sporcuların favorisi durumundadır. Kas yapısı desteğinin yanı sıra beyin fonksiyonlarını destekler.

Et ve balık yiyerek alınabilir. Fakat en uygun kullanım dozunu bile kilolarca et size veremez.

Kalitesi ve fiyatıyla çok popülerleşmiştir. Kolay kullanımı ile sporcuların gözdesi durumundadır. Günlük 5 gram kreatinden aldığınız verimi yiyeceklerden almanız çok zor hatta imkansız bile diyebiliriz.

BCAA

BCAA sporcularda toparlanmayı hızlandıran, kas kaybını önleyen ve sporcu diyetteyken kullanılması durunda kas kütlelerini koruyan bir formüldür.

BCAA yiyeceklerle yeterince alınamayan 3 amino asiti tek bir formülde bir araya getirir.

Scivation Xtend kendinden en çok söz ettiren bir formülüdür. Bir ara piyasada olmamasına rağmen en çok sevilen ve tercih edilen formüldür.  Fitnesscıların vazgeçilmezidir.

L-KARNİTİN

Yağ yakmada kullanılan bir formüldür. Hızlı bir şekilde yağ yakını sağlamasa da verimli bir şekilde yağ yakımını sağlar.

L-Karnitin en çok kullanılan ve ilk akla gelen yağ yakıcı supplementlerdendir. Metabolizmayı hızlandırarak besinlerin ve yağların enerjiye dönüşmesini sağlar ve vücuttaki yağ oranını hızlı olmasa da verimli bir şekilde azaltır.

Hardline Thermo bir Türk markasıdır. Kolay kullanımı sıvı yapısı sayesinde tercih edilen bir markadır.

GLUTAMİN

Vücudun toparlanması denince akla gelen BCAA’nın yanında kullanılırsa vücudun toparlanmasını hızlandıracak bir supplementtir.

Derideki yaraların kas yırtılmalarının ve hatta başka dokulardaki hasarların iyileşmesini sağlayan glutamin yoğun çalışmalardaki kullanımıyla epey yardımcı olur ve vücudun toparlanmasını hızlı bir şekilde sağlar.

Scitec en çok sevilen ürünler arasında bulunmaktadır. Kalitesi, lezzeti ve yüksek verimi sayesinde sporcuların gözdesi durumundadır.

En İyi Supplementler

PRE-WORKOUT

Pre-Workout antrenman öncesi demektir. Antrenmandan önce kullanıldığı zaman vücuttaki enerjiyi arttırır.

İçerisinde kafein, beta alanin, sitrülin, taurin, arjinin gibi maddeler içerir. Enerji üretimine çok katsısı olur ve bu sayede metabolizma hızlı çalışır. Dayanıklılık artar. Bu supplementi aldığınızda antenmanda aldığınız verim artar. Bu ürünü kullanan kişide enerji artışı da görülür.

GAINER

Gainer kilo almaya yardımcı olan bir supplementtir. Kilo almakta zorlanan kişiler için kalori, karbonhidrat ve protein takviyesinde bulunur. Kolay kullanımı sebebiyle çok kişi tarafından tercih edilen bir supplementtir. Kullanan kişilerde hızlı bir şekilde gözle görünür faydalar verir.

Düzenli antrenman yapan bir kişi kullandığı zaman fazladan kalori aldığını ve kilo almaya başladığını görecektir. İçerisinde yalnızca karbonhidrat ve protein bulundurmaz bunların yanı sıra önemli vitamin,mineral ve amino asıtleri de içerisinde bulundurur.

Ülkemizde en çok kullanılan markalardan biri olan Weider lezzeti kalitesi ve yüksek verimi sayesinde piyasada üst sıralarda yer alan bir üründür. Bir kutusunda 800 kalori üstünde bir enerji bulundurur buda kilo alamayan bir kişinin kilo almasına çok hızlı bir şekilde yardımcı olur. Eğer kilo alamıyorsanız bu ürün sizin için vazgeçilmez olacak. Fitness yapan kişilerin bu ürünü çok sevdiği ve neredeyse hepsinin kullandığını söyleyebiliriz.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yıllardır işin içerisinde olan, meraklı ve yazmayı seven birisi.

Yorum Yap