İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. En iyi supplement markaları

En iyi supplement markaları

En iyi supplement markaları

Sporla ilgilenen herkesin aklında daima en iyi supplement hangisidir sorusu vardır. Diyetiniz ne kadar iyi olursa olsun zaman zaman yeterince alınamayan tüm besinlere takviye olarak sunulan ürünlere supplement adı verilir. Günümüzde birçok insan için supplement dendiğinde ilk akla gelen şey protein tozu olsada vitamin ve mineral takviyeleri de aslında birer supplementtir. Gelin bu supplement türleri nelerdir ve en iyi supplement markaları hangileridir detaylı bir şekilde inceleyelim.

  1. PROTEİN TOZU

Protein tozu spor yapan ve kas yapmak isteyenlerin ilk aklına gelen supplement türüdür. Belirli bir diyet programı izleyen sporcuların yiyecekler aracılığıyla gerekli proteini kazanması zordur hal böyle olunca yardımımıza protein tozu koşuyor. Supplement olarak protein tozu kullanmak hem pratik hem düşük kalorili hem de hesaplıdır.

En İyi Supplementler

Weider Premium Whey Protein Tozu

Türkiye’de ve dünyada en çok tercih edilen ve kullanılan protein tozu markası Weider Premium Whey, lezzetiyle birçok sporcunun ilk tercihi olmuştur.

Servis başına 25 Gram protein sağlayan weider premium whey protein tozu bir çok sporsever için açık ara piyasadaki en iyi protein tozudur.

2.BCAA

BCAA, sporcular için oldukça önemli olan valin, izolösin ve lösin amino asitlerinden bir araya getirilmiş bir supplement türüdür.Sporcularda özellikle diyette kas kaybını önlemeye ve kas kütlesinin korunmasında oldukça faydalı olan bu supplement sporcuların oldukça fazla tercih ettiği bir supplement çeşididir.

Scivation Xtend BCAA

Tartışmasız ki dünyada en çok tercih edilen BCAA takviyesidir. Hem lezzeti hem kalitesi hemde etkisiyle adından sıkça söz ettiren bir supplement türüdür.

3.KREATİN

Bilimsel araştırmalarla da desteklenen bu supplement türü yararlılığı en fazla olan supplement türüdür.

Enerji üretimini arttırarak güç artışı sağlamaya yardımcı bu supplement kas kütlesi artışına da yardımcı olur. Kreatini yiyeceklerden alabilmek için sadece balık ve et tüketmek gerekir. Üstelik günlük dozun karşıladığı kreatini kilolarca et size sunamaz. Bu nedenle oldukça popüler hem hesaplı hemde fazlasıyla etkili bir supplementtir.

Scitec Creatine Monohydrate

Alternatiflerine göre daha ucuz olan ve bu sayede kreatin ihtiyacınızı daha uygun bir fiyata gidermenizi sağlayacaktır. Her porsiyonunda günlük ortalama kreatin ihtiyacı olan 6 gramlık kreatin ihtiyacımızı karşılar.

4.GAİNER

Gainer supplementler fazla kalori almakta zorlanan sporcular için oldukça fazla karbonhidrat ve protein içeren hızlı tüketilen etkili bir kilo artışı sağlayan bir çeşit supplementtir.

Weider Mega Mass

Weider hem gainer hem de protein tozunda dünya çapında oldukça ünlü bir markadır. Bir porsiyonunda 850 kalori enerji bulunduran oldukça etkili bir gainer ürünü bir supplementtir.

5.L-KARNİTİN

L-Karnitin yağ yakmada oldukça etkili bir supplement çeşididir. Bu supplement sayesinde çok hızlı olmasa da daha verimli şekilde yağ yakabilirsiniz. Hücrelerde mitokondrinin daha sağlıklı çalışmasını sağlayan karnitin dolaylı yoldan yağ yakılmasına sebep olur. Aynı zamanda mitokondrinin enerji üretme kapasitesini de arttıran bu supplement oldukça yararlı bir takviyedir.

Hardline Thermo L-Karnitin

Hızlı emilimi ve porsiyon başına düşen karnitin miktarı ile oldukça popüler bir markadır. Aynı zaman bir Türk markasıdır.

6.GLUTAMİN

Kas hasarını ve deri üzerindeki yaraları ve hasarlı dokuların iyileşmesine katkıda bulunan bu supplement türü yoğun antrenman dönemlerinde oldukça fazla kullanılmaktadır. İyileşme ve toparlanma denilince ilk akla gelen glutamindir.

Scitec L-Glutamine Powder

Scitec l-glutamine, glutamin takviyeleri arasında oldukça popüler bir üründür. Bu ürün her porsiyonda yaklaşık 6 gram glutamin içermesi ile oldukça etkili bir supplemettir ve içerisinde yaklaşık olarak 100 porsiyon bulunmaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap