İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. En İyi Supplement Kombinasyonu

En İyi Supplement Kombinasyonu

En İyi Supplement Kombinasyonu

Kullandığımız supplementlerden yüksek verim alabilmek için doğru kombinasyonlar yapmamız gerekir. Doğru kombinasyonlar yapılmadığında alacağımız verim düşer.

Daha uzun egzersiz yapmak sporcular için önemlidir. Sporcunun daha uzun egzersiz yapabilmesi içi yüksek enerji gerekir bu enerjiyi alabilmek için sodyum bikarbonat çok faydalı olacaktır. Sodyum bikarbonat ile enerji yüksek tutulacak ama yeterli gelmeye bilecektir. Enerji yükseldiği için performans artar ve daha çok egzersiz yapabilirsiniz.

Sporcudaki performansın artması için sodyum bikarbonatın yanında kafein, kardiyovasküler ile takviye yapıldığı takdirde sporcunun egzersiz performansı artacaktır. Beta alanin takviyesi ile sporcudaki egzersiz performansı en üst seviyelere ulaşmış olacaktır.

Bunların dışında güç odaklı çalışan sporcular da vardır. Bu sporcular için güç daha önemli olduğu için kreatin kullanmaları çok faydalı olacaktır. Kreatinin vücuttaki yüksek gelişim sağlamasıyla sporcunun daha güçlü bir hale gelmesi daha kolay olacaktır. Bunun yanında l-sitrülin kullanan sporculardaki güçlenmenin daha da artması daha kolay olacaktır.

Kas yapmak için supplement kullananlar daha şanslı. Kas oluşumu için kullanılacak supplementte nerdeyse sınır yok. Ama yanlış kombinasyonlar kas oluşumunu olumsuz etkiliyor.

Kreatin kas kütlesi ve gücü arttırmak için kullanılabilecek çok ideal bir üründür. Kreatinin yanında BCAA kullanılması durumunda lösin artışı sayesinde kaslarda yüksek derece gözle görülür artmalar meydana gelecektir.

Kilo vermek isteyen kişiler içinde aynı şekilde çok sayıda supplement var. Fakat yine aynı şekilde yanlış kombinasyonlar yüzünden verim düşüyor. L-Karnitin yağ yakma konusunda oldukça iyi bir supplementrrir. Yağ yakımı sayesinde sporcu kilo vermeye başlamış olur. L-karnitinin yanında kafein kullanıldığı zaman sporcunun daha iyi egzersiz yapması sağlanmış olur ve bu şekilde kilo vermesi de kolaylaşır.

Bu bilgileri verdikten sonra katabolizmaya da değinmek lazım. Sporcuların kendilerini zor şartlar da egzersiz yapmaları sonucunda sporcu katabolizmaya sürüklene bilir. Katabolizmayı engelleyebilmek için de bir kombinasyon var. Glutamin kullanımı katabolizmayı engellemek için oldukça faydalı bir supplementtir. Glutaminin yanında HMB kombinasyonu yapılırsa çok daha faydalı olur ve katabolizmayı neredeyse bitirir.

Bu kombinasyonları kullandığınızda vücudunuzdaki değişimi sizlerde çok iyi bir şekilde göreceksiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap