İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Bilgi Deposu
  3. Dünya’nın En Güzel Kahveleri

Dünya’nın En Güzel Kahveleri

Dünya’nın En Güzel Kahveleri

Dünya’nın En Güzel Kahveleri

Kahveyi çok mu seviyorsunuz? Kahve içmeden duramıyor veya Kahvesiz yapamam diyenlerden misiniz? Eğer öyleyse sizler için Dünya’nın en güzel kahvelerini derledik ve yazımıza ekledik, yazımızın devamında Dünya’nın en iyi kahvelerini bulabilirsiniz. Kahve severler için hazırlamış olduğumuz bu listeyi,  evinizde hazırlayıp tüketebilirsiniz.

Tabii ki, olmazsa olmazımız Türk Kahvesi ile başlıyoruz. Türk kahvesini kim sevmez? 🙂

Dünya’nın En iyi Kahveleri

Türk Kahvesi

Dünya'nın En Güzel Kahveleri

Türk kahvesini kim sevmez ki? Hazırlanışı ve içmesi çok keyifli, insana adeta rahatlık verir türden bir kahve. Aroması ve hazırlanışı tamamen Türk milletine özgü olan bir kahvedir. Yanı sıra yurt dışı ülkelerinde satışı yapılır ve tüketilir fakat Türk milleti kadar iyi Türk kahvesi yapamazlar. Dünya’nın en güzel kahveleri listemize Türk kahvesi ile başlamak istedik. Ortalama her 10 Türk vatandaşından 7’si her gün Türk kahvesi tüketiyor.


Porto Riko Kahvesi

Dünya'nın En Güzel Kahveleri

Dünya genelinde ün salmış bir kahve. Aroması ve içimi muhteşem olduğu için çoğu insan bu kahveyi tüketiyor. Ayrıca bu kahvenin kilosu yaklaşık 140 TL fiyatında satılıyor. Değerli ve aroması üst derecede olan bir kahve türü.

Rwanda Blue Bourbon Kahvesi

Dünya'nın En Güzel Kahveleri

Starbucks tarafından Rwanda bölgesinde üretilmiş olan kalitesi üst derecede olan özel işlemlerden geçirilen kahve türüdür. Starbucks tarafından satışa sunulmuş. Ayrıca bu kahve diğer üreticiler tarafından da satılmaktadır. Starbucks kahvelerini çok seviyorsanız bu kahveden mutlaka tatmanızı öneriyoruz. Bu kahvenin kilosu yaklaşık olarak 150 TL civarında, pahalı fakat üst derecede premium kahve 🙂

Kona Kahvesi

Dünya'nın En Güzel Kahveleri

Bu çok özel bir kahve türü. Her bölgede üretilmiyor ve ülkemize sınırlı sayıda getiriliyor. Hawaii’nin sadece belirli yerlerinde yetiştiriliyor ve işleniyor. Bu kahve, yumuşak içim severler için muhteşem bir seçim. Ufak bir araştırma ile bu kahveyi tadabilirsiniz. Fiyatı da yaklaşık olarak 200 TL.

Los Planes Kahvesi

Dünya'nın En Güzel Kahveleri

Oldukça pahalı olduğu isminden de belli olabilir fakat bu kahve türü çok ağır ve fazla miktarda kafein içerdiği için herkese uygun kahve türü değil fakat ağır kahve tüketmeyi seven kişiler için vazgeçilmez. Ülkemizde sınırlı sayıda olması da ayrı bir konu. Fiyatı yaklaşık 250 TL.

Blue Mountain / Mavi Dağ Kahvesi

Dünya'nın En Güzel Kahveleri

Bu kahve türü, belki de en çok sevilen kahve türüdür. Çünkü talep edilen miktarlar gerçekten çok yüksek. İsminin mavi dağ kahvesi olmasının sebebi ise, Jamaika’nın dağlarında yetiştiriliyor olmasından. Acılığı neredeyse az ve çok yumuşak içime sahip bir kahve türü. Fakat kilogram cinsinden Fiyatı ise 350 TL olarak ülkemizde sadece belirli yerlerde satılmakta.


Bu yazımızda sizlere, Dünya’nın en iyi kahvelerini listeledik ve paylaştık. Dünya’da genel olarak beğenilen ve en çok tüketilen kahve türlerini de listemize dahil ettik.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yıllardır işin içerisinde olan, meraklı ve yazmayı seven birisi.

Yorum Yap