İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar
  3. Dizüstü Bilgisayarları Soğutma Taktikleri

Dizüstü Bilgisayarları Soğutma Taktikleri

Dizüstü Bilgisayarları Soğutma Taktikleri

Dizüstü Bilgisayarları Soğutma Taktikleri


Yaz aylarının da etkisi ile taşına bilir bilgisayarlar fazla ısınma yapa biliyor bunu önlemek için sizlere 3 adet öneri sunacağız! Detaylar yazımızda!!


Malum yaz ayları geldi ve ülkemiz sıcaktan kavruluyor ve hava yer yer kuru veya nemli.Hava durumlar bilgisayarları oldukça fazla etkilemektedir.Genellikle yaz aylarında diz üstü bilgisayarlar da ısınma problemi oluşu ve  dizüstü bilgisayarlar ısınıp kapana bilir veya arıza yapa bilir.Sizler için bu yazımız da beş adet ipucu ile nasıl diz üstü bilgisayarınız daha serin olacağını açıklayacağız.


 

1-Ucuz USB üzerinden çalışan fanlı soğutucular kullanmak:

Bu işlem için USB üzerinden çalışan fanlı bir soğutucu almanız gerekmektedir ve bu soğutucu çok fazlı pahalı olmasına gerek yoktur en faz benim önerdiğim fiyat 30 tl dir.Bu soğutucular USB ile beslenir ve direk olarak diz üstü bilgisayarınızın kasasını dış ortamdan soğutur ve güzel bir soğutma elde edersiniz.Daha fazla bir soğutma istiyor iseniz dış kapağını çıkartır iseniz direk anakarta hava gidecektir ve daha fazla soğutma işlemi gerçekleşecektir.


2-Vakum yapan suğutucular kullanmak:

Bu tip soğutucular direk bilgisayarın fan çıkışına bağlanır ve ters yönde dönen bir fan bulunur ve içerideki sıcak havayı hem dizüstü bilgisayarın fanı hemde vakum yapan fan dışarı atar ve diz üstü bilgisayar daha iyi ve güven de soğutma işlemi gerçekleşecektir.


3-Dizüstü bilgisayarı direk masaya veya diz üstüne değil yerden 3-4 cm yukarıda kullanmak: 

Dizüstü bilgisayarınızı yerden veya masadan biraz yüksek şekil de kullanır iseniz dizüstü bilgisayarınızın fanı bir hava akımı yaratacaktır ve o masa ile arasında ki mesafeden hava akımı geçeceğinden gözle görünür elle hissedilir bir fark yaratacaktır.Bu işlem için diz üstü bilgisayarınızı dört köşesinden kaldırmanız gerekmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (3)

  1. 3 hafta önce

    güzel ve detaylı bir yazı olmuş 🙂

  2. 2 hafta önce

    Güzel bir yazı olmuş bilgisayarım ısınma sorunu yaşıyordu, taktikler ile çözüme ulaştım.

  3. Bilgisayarım çok ısınıyordu sizin yazınız sayesinde artık bu sorunlardan kurtuldum