Discorda Nasıl Üye Olunur ? Nasıl Kullanılır?

0
discord, discord nedir, discord nasıl kullanılır, discord kullanımı, discord üye, discord üye olma, discord nasıl üye olunur, discord kullanmak

Discorda Nasıl Üye Olunur, Nasıl Kullanılır?

Önceki yazılarımızda Discordtan bahsetmiştik. Bu yazımızda ise sizlere nasıl kullanıldığını ve nasıl üye olunduğu hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Önceki yazımızı okumayanlar veya discord hakkında bilgisi olmayanlar için kısa bir özet olarak bir konuşma, yazışma platformudur. Daha detaylı bilgi için yazımıza göz atabilirsiniz.

Discorda Nasıl Üye Olunur?

Discorda üye olmak için öncelikle BURAYA TILAYIN. Açılan linkte eposta, kullanıcı adı ve şifrenizi doldurarak devam et butonuna tıklayın. Daha sonra robot olup olmadığınızı anlamak için bir doğrulama çıkıyor onu da yaptıktan sonra artık bir discord hesabınız var. İsterseniz direk kendisi size kanal kurmayı anlatıyor eğer geçerseniz karşınıza email ve telefon ile hesabınızı doğrulayabileceğiniz butonlar çıkıyor. Bunlar sizin tercihinize kalmış ancak yaparsanız daha iyi olur. Hesabınızın çalınma olasılığına karşılık bu güvenlikler işe yarar. Bu işlemleri yapmazsanız zaten discorda giriş yapamıyorsunuz. Bu işlemleri de yaptıktan sonra artık kendinize kanal oluşturabilir veya katılabilirsiniz. Bu sayede arkadaşlarınız ile hem sesli hem yazılı olarak haberleşip birbirinizle dosya aktarımı da yapabilirsiniz.

Discord Nasıl Kullanılır?

Gelelim discorda kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra nasıl kullanacağımıza. Öncelikle istersek discordu indirerek kurulumunu yapalım. Alternatif olarak tarayıcı üzerinden de giriş yapabilirsiniz. İkisininde arayüzleri arasında fark yoktur. Yeni basit bir kanal oluşturmak için sol taraftaki + resmine basıyoruz. Ve karşımıza bir sunucu oluştur veya bir sunucuya katıl butonları çıkıyor. Biz şuanlık bir kanal kuracağımız için bir sunucu oluştur butonuna basıyoruz. Sunucu adı yerine kanalınızın ismini ne olmasını istiyorsanız onu yazıyorsunuz.

Daha sonra aşağıdaki sunucu bölgesini yakın olan bir yer seçiyoruz. Optimize olarak Central Europe iyi bir seçenek olacaktır. Sağ taraftaki sunucunun isminin baş harfleri yazan yer ise simgedir. Burayı değiştirmek için üstüne basın ve karşınıza gelen kısımdan 128×128 boyutlarında bir resim seçin. Eğer isterseniz burayı değiştirmeyebilirsiniz. Daha sonra kanal içinde arkadaşınızı davet etmek için davet etmek istediğiniz yazılı veya sesli kanalın yanında çark ve arkadaşlık sembolü vardır. Arkadaşlık sembolüne bastığınızda gelen linki katılmak isteyen kişilere veriyoruz. Bunu nasıl kullanacağım sorusuna ise şöyle bir cevap var. + butonuna tıkladıktan sonra karşınıza gelen ekranda bir sunucuya katıl seçeneğini seçiyoruz. Bu linki oraya yazdığımızda kanala giriş yapmış oluyoruz. Yetkiler ilk başta olmadığı için ve 1 kanal olduğu için zaten bu kanalı kullanabilirsiniz. Sesli sohbet kanallarının yanında + kısmına bastığımızda buraya yeni kanal ekleyebiliriz. Genel yazan yere bastığımızda o kanala giriş yapmış oluruz. Sesli bir şekilde arkadaşımızla konuşabiliriz.

İlginizi çekebilir:   Portekiz-Macaristan şifresiz veren kanallar

Eğer ben kanal ile uğraşmak istemiyorum direk arkadaşımla muhabbet etmek istiyorum derseniz ise arkadaşınızı önce ekleyebilirsiniz. Arkadaş eklemek için sol tarafta 3 tane insan resmi olan butona basıyoruz. Daha sonra sağ tarafında arkadaş ekle kısmına basıyoruz. Burada istediğimiz arkadaşın sol altta bulunan kullanıcı adı ve bunun altındaki tag yani #0000 kısmını bilmemiz gerekiyor. Arkadaş ekleye bastığımızda bir DiscordTag#0000 gir yazan yere kullanıcı adı ve tagı yazıyoruz ve arkadaşlık isteği gönder butonuna basıyoruz. Eğer arkadaşlık isteği gelirse bekleyen kısmına düşüyor. Tik işareti ile arkadaşlık isteğini kabul edip. X ile arkadaşlık isteğini red edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here