İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Cs:Go Ban Yersek Ne Olur?

Cs:Go Ban Yersek Ne Olur?

Cs:Go Ban Yersek Ne Olur?

Cs:Go Ban Yersek Ne Olur?

Merhaba arkadaşlar bu konumuzda Cs:Go oynarken yaptığınız hile vb. nedenlerden ötürü VAC ban yediğinizde neler olur onlardan bahsedeceğim. Gün geçtikte oyuncusu artmakta olan Cs:Go da hile sayısı da artmakta. Tabi ki aklınıza ilk gelen şey “ban yersek oyuna bir daha giremeyeceğiz” gibi bir fikir uyanmıştır. Ancak olay sadece bunla kalmıyor yaptığınız nedenden ötürü yediğiniz ban, oynadığınız oyuncular (bunlar arkadaşlarınız veya lobisine katıldığınız kişiler olabilir) bu kişileri de olumsuz yönde etkilemekte. Öncelikle bu yazıdaki ban sebebini biraz hile üzerinden gideceğimi belirteyim.

Bu hileyi yapan kişi siz olduğunuz zaman zaten bir daha rekabetçi maçlara hatta silah yarışı vb. modlara giremeyeceksiniz. Oyun tamamen kütüphanenizden kaldırılmayacak. Ancak eğer o hesabı kullanırken seçkin hesap etkinleştirip telefon numaranızı kullandıysanız. Bu telefon numarası ile bu hesaptan başka hesaba da etkinleştirdiyseniz, telefon numarasının etkin olduğu hesap da ban yemekte. Ayrıca “aman ne olacak nasıl olsa kaldırırlar” diye düşünüyorsanız maalesef ban bir daha bu hesap üzerinden kalmayacak şekilde yasaklanır.

Konu açılmışken seçkin hesap nedir bundan da bahsetmek gerekirse Cs:Go da 20 levele ulaştığınız da bu özellik açılır. Seçkin hesap etkinken oyuna girdiğinizde sizi diğer seçkin olan hesaplarla eşleştirmeye çalışır. Bu sayede yukarıdaki ban mevzusu ile karşınıza hile gelme olasılığı azalır. Bunun dışında oyunda smurf (birincil hesabın diğer hesaplardan daha yüksek bir mevkide olması) oyuncularla karşılaşma riskinizi de azaltmakta.

Ban konusuna gelecek olursak diyelim ki oyuna başladınız ve takımınız da hile kullanan birileri var. Sevinip “ne güzel eli kazandık” diye düşünmeyin. Hemen o oyuncuyu rapor edip oyununuzdan uzaklaştırın. O oyunu kazansanız da hile kullanan kişi ban yediğinde kazandığınız oyun geçersiz sayılacaktır. Bu benim başıma geldi. Güzel bir şekilde oyunumuzu oynarken 10-15 kere oyun kazanmıştık. Tabi ki bu oyunları hilesiz bir şekilde kazandık. Ancak arkadaşım telefonunu başka hesap üzerinden aktifleştirmiş ve o hesap ban yemiş. Bu yüzden bizimle oynadığı bütün eller geçersiz sayıldı. Daha sonra o kazandığımız 10-15 el bizden silindi. Tabi ki bu kazanılan eller silindiği için rütbelerimiz tekrardan ayarlandı. Hatta birimizi usta seçkin gümüşten gümüş 2 ye düşürdü.

Sonuç olarak oyununuzu adaletli bir şekilde oynamanız sizin elinizde. Hile yaptığınız da elinize hiç bir şey geçmeyecek. Anlaşıldığı anda VAC ban yiyorsunuz. Hileli hesabı kullanan kişi ile oynadığımız için bizim hesaplarımız ban yemedi ancak rütbelerimiz düştü. Hile kullanan oyun arkadaşlarınızı da uyarın.

Yorum Yap

Yorum Yap