İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Crackli Oyun Nedir?

Crackli Oyun Nedir?

Crackli Oyun Nedir?

Crackli Oyun Nedir?

Herkes hemen hemen ilk tercihi olan crackli oyunlar nedir? Neden vardır? Gibi sorulara açıklık getireceğiz.  Detayların tümü yazımızda!

Artık oyunlar çok geliştiler ve fiyatları epey pahalanmaya başladı.Büyük firmaların çıkartıkları oyunlar dolar veya euro cinsinden piyasaya sürdükleri için ülkemizde gerçekten çok fazla ücretler ile oyunlar internet üzerinden online mağazalar tarafından veya kapalı kutu halinde şatışları mevcut ama fiyatları çok  fazla olduğundan çoğu oyuncu torent veya çeşitli korsan oyun satan yerlerden alabilmekteler ama bu oyunlar kesinlikle orjinal olmuyor ve crackli olduğundan güncelleme filan yapılamıyor.

Peki crack nedir?

Crack:En basit tabiri ile orjinal olmayan, Program, Oyun ,v.b gibi uygulamaları Orjinal gibi yapmamıza yarayan korsan dosyalardır.Ama kesinlik ile orjinal olmaz ve yasa dışıdır.

Crackli oyun başlıca şu şekilde işler:İlk başta oyun firmaları oyunlarını piyasaya sürerler ve bu işi yapan bir kaç adet grup var bunlardan bazıları.(Fairlight [FLT]- Razor 1911 – RELOADED- SKIDROW- CODEX- DUPLEX-COMPLEX- R.G.Cataliyst- ALİ123- VİTALİTY- HI2U-TİNYİSO- PROPHET- NO RAR- Repack- BlackBox- FANİSO- İMARS- PSN- OUTLAWS- 3DM) evet bu gruplar oyun çıktığından itibaren oyunu öncelik ile satı alılar ve dosyalarını incelemeye başlarlar ve genelikle de yakın bir zamanda oyunu kırarlar ve setup unu ardından da crackini çıkartıp piyasaya sürerler ve bu sayade emek hırsızlığı yapmakla birlikte birçok firmadan da tepki görürler.Bizim sizlere tavsiyemiz kesinlik ile crackli oyun almayın hem virüs riski çok fazla ne kadar güvenilir olursa olsun.Crackli oyun aynı korsan film gibi emek hırsızlığıdır eğer alamıyorsanız oynamayın çokmu oynamak istiyorsunuz? Arkadaşınızda var ise size de paylaşmasını isteyin ve zevkinizi atana kadar oynayın derim.

Online tabanlı oyunlara kesinlik ile crack yapılamaz çünkü server üzerinden çalışmaktadır.Yapılsa bile ayrı crackli server de yapmaları gerekmektedir.Ama asla orjinali kadar zevk vermeyecektir ve bir envanteriniz olmayacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Çok güzel anlatmışsınız. tebrikler.