Clash Of Clans Yeni Köy Binası

1
clash of clans yeni güncelleme ile gelen gemi nedir ne işe yarar clash of clans gemi incelemesi

Clash Of Clans Yeni Köy Binası

Geçtiğimiz günlerde Clash Of Clans adlı oyuna yeni bir güncelleme geldi. Bu güncelleme de ele alacağım konu ise yeni gelen köy binası olacak. Yeni gelen köy binasına ulaşmak için oyuna girdiğinizde zaten söyleniyor. Köyünüzün sahil tarafındaki gemiyi inşa ediyorsunuz. 1 dk sonra inşa oluyor, 1 dk beklemek istemezseniz de zaten 1 taş vererek tamiri hemen bitirebiliyorsunuz. İnşa tamamlandıktan sonra gemiye 3 insan ( köyünüzdeki halk ) gidiyor.
Daha sonra gemiye tıklayarak diğer köye geçiş yapabiliyorsunuz. Bu köyde ne işe yarıyor derseniz ilerleyen vakitlerde kendi köyünüze örnek olarak okçu kulesini geliştirebiliyorsunuz. Bunu yapmak için size koşul veriyor örneğin inşaatçı üssü 4 seviye olmalı gibi. Geliştirme ne işe yarıyor derseniz o köye gittiğinizde gelen yeni savunmalar var. Mesela okçu kulesini İnşaatçı köyünde isterseniz kısa menzil çok vuran, isterseniz uzun menzil çok vuran şeklinde anlık olarak değiştirebiliyorsunuz.

İnşaatçı köyünde diğer köyünüzdeki iksir veya altın yerine kendine özel iksir ve altını var. Altını kare, iksiri ise biraz daha koyu mor. Taş yine aynı şekilde yeşil ana köyde kullandığınız taşı bu köyde de kullanıyorsunuz. Köydeki atmosfer daha karanlık gece modu gibi gayet güzel gözüküyor. Bunların yanında açabileceğiniz yeni hero, taş madeni, saat kulesi gibi şeylerde gelmiş.

ORDU KAMPI

Bunların dışında Clash Of Clans‘ta kampta askerler biraz daha farklı çıkıyor. Her kampta asker çıkartma süresi 1 dk. Kamp geliştirilmiyor. Ayrıca ordu kampları geliştirilmiyor. Peki ya nasıl daha fazla asker alacağız diyorsanız Yıldız Laboratuarı adlı yerde askerlerin seviyelerini atlatabiliyoruz. Atlattığımız askerlerin seviyelerine göre yükseliyor. Askerlerin seviyeleri yükselirken 3 farklı özellikleri gelişiyor
1. Pasif Özellik: Normal asker yükseltir gibi yani saldırı hasarı vb. özelliği gelişiyor.
2. Aktif Özellik: Askeri 2. seviye yaptığınızda karaktere özel bir özellik açılıyor.
3. Kapladığı Alan: Askerin kamp alanında kapladığı alan artıyor.
Her kamp binasına sadece 1 çeşit asker basabiliyoruz. Bastığımız askerleri savaş esnasında olmasa da savaşmadan önce 1 dk beklemeden değişim yapabiliyoruz. Ayrıntılı olarak savaş sisteminde bahsettim

İlginizi çekebilir:   ABD donanmasındaki kadın askerlerin 'Çıplak foto' skandalı

SALDIRI SİSTEMİ

Clash Of Clans Saldırı sistemi ana köy binasındaki saldırı gibi değil. Çoğu kişi clash royale gibi diyor. Yani saldırı aradığınız anda diğer köydeki kişi ile aynı zaman içinde birbirinize saldırıyorsunuz. Kaynak çalmak yok, yani saldırı yapıyorsanız karşı tarafın kaynağına dokunamıyorsunuz. Tabi ki saldırı yapan kişi de sizin kaynağınıza dokunamıyor.

Ganimet kazanma sistemi biraz daha farklı. Saldırı yaparken kim daha fazla hasar verip yıldız toplarsa o kişi kazanıyor. Kupanız ne kadar fazla ise o kadar ganimet geliyor. Ancak günde sadece 1 kez yararlanabiliyorsunuz. Günlük 3 galibiyet kazandığınızda saldırılardan başka ganimet alamıyorsunuz. 3. Galibiyet ise bonus olarak size daha fazla ganimet kazandırıyor .Kupanız arttığında daha fazla ganimet kazanabiliyorsunuz. Bu yönden biraz kötü olmuş sanki.

Saldırı yapımına gelecek olursak bir süre karşı tarafın köyüne göz gezdirmemiz için zaman tanınıyor. Bu sırada askerlerin değiştirme işlemini karakterin altında çıkan yeşil butona bastığımızda bizdeki açık olan birliklerden seçebiliyoruz. Ancak bir askeri konumlandırdığınızda asker değişikliği yapamıyoruz. Saldırımız bittikten sonra rakip eğer saldırısını bitirmedi ise onu bekliyoruz. Saldırılar tamamlandığında eğer kazandıysanız ZAFER yazısı geliyor. Kupa eğer günlük galibiyet bitmediyse kaynak geliyor. Kaybettiğinizde ise sadece kupa kaybediyorsunuz.

clash of clans yeni güncelleme ile gelen gemi nedir ne işe yarar clash of clans gemi incelemesi

Saldırı bitip rakibi beklerken

clash of clans yeni güncelleme ile gelen gemi nedir ne işe yarar clash of clans gemi incelemesi

Saldırı başlamadan birlik değiştirme

clash of clans yeni güncelleme ile gelen gemi nedir ne işe yarar clash of clans gemi incelemesi

Bu gelen güncelleme benim hoşuma gitti yeni gelen birlikleri denemek, farklı saldırı sistemini kullanmak, saldırı aldığınızda kaynağnınızın gitmemesi güzel. Ancak çok ganimetin sadece 1 gün içinde alınabilmesi kötü olmuş. Diğer türlüde hemen geliştirme yapılabilirdi bunun önüne geçmek için alınmış bir önlem sanırım. Yinede ganimet bonusu aldıktan sonra kupa kasmakta zevkli.

 

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here