İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar
  3. Bilgisayara Android Kurulum Rehberi

Bilgisayara Android Kurulum Rehberi

Bilgisayara Android Kurulum Rehberi

Bilgisayara Android Kurulum Rehberi

Eskimiş bir veya farklı işletim sistemleri denemek istiyor iseniz. Sizler için hazırladığımız Android x86 kurulumu rehberini incelemelisiniz. Detaylar yazımızda!   Bilgisayara Android nasıl kurulur merak ediyorsanız yazımızın devamını takip ederecek bilgisayara android kurulumunu öğrenebilirsiniz.

Android son zamanlarda oldukça fazla kullanılan işletim sistemi olarak karşımıza çıkmakta. Android ilk olarak karşımıza akıllı telefonlarda çıkmıştı, Şuanda Google şirketinin elinde bulunan Android oldukça fazla gelişmekte ve artık sadece telefonlarda değil tablet, beyaz ev eşyalarında, televizyonlar ve bilgisayarlar da kullanılıyor. Android artık bilgisayarlar da kullanılır hale geldi. Androidin bilgisayarlarda kullanılmasının en güzel tarafı eski model bilgisayarlara kurulduğunda windows veya diğer işletim sistemlerinden daha fazla performans sağlamaktadır. İlk önce android kurmak için elinizde bir bilgisayar ve usb bellek kullanacağız. Usb bellek kullanmamızın sebebi Android X86 işletim sistemini usb belleğe kuracağız ve sizler ister iseniz bu işletim sistemi direk olarak çalıştıracaksınız veya hard diske kurup direk olarak bir windows çalıştırır gibi çalıştıracaksınız. Gelin bu işlemlerin nasıl olacağınız birlikte bakalım.

İlk başta bir adet Android x86 iso dosyasına ihtiyacımız var bu isodosyasını orjinal sitesinden yükleyin. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli şey ise hangi android versiyonun istediğinizdir. Bunu doğal olarak en üst versiyonu isteyeceksiniz fakat sisteminiz o android versiyonu desteklemiyor olma ihtimali var. Bu yüzden ilk başta USB belleğe en üst versiyonu kurmak ve eğer kaldırır ise devam, kaldırmaz ise benim size önerim olan Android 4.4 yani kitkat denemeniz muhtemelen 4.4 kitkat sisteminize uyacaktır.

(RUFUS PROGRAMI)

Bilgisayara Android Kurulumu

Ben kendi dememde USB belleğe İso dosyasını yazmak için RUFUS programını kullandım. RUFUS programını açmadan önce USB belleği yerine takıp ardından programı çalıştırınız. Ardından indirdiğiniz iso dosyasını resimde gösterilen kırmızı alandan seçip başlata tıklayınız. Yükleme işlemi tamamlandığında, USB belleği yerinden çıkartıp kurulum yapmak istediğiniz bilgisayara takmalısınız bundan önce kurulum yapılacak olan bilgisayarda BİOS ayarlarından birinci boot edilecek veri birimi USB HDD yapmalısınız.

Bilgisayara Android Nasıl Kurulur ?

USB belleği takıp BİOS dan gerekli ayarları yaptıktan sonra bilgisayarı resetleyin ve karşınıza bir Android yazan bir sayfa gelecektir. Burada sizler için kurulum yapmak istiyor musunuz veya direk başlatmak istediğinizi sormaktadır. Bizler bu yazıda sadece direk başlatmayı anlatacağız. Direk başlatma seçeneği olan  live CD Run Android şeçip açılmasını bekliyoruz. Eğer bilgisayar reset atar da sistem yeniden başlar ise bilin ki Android versiyonu sisteminiz ile uyumlu değildir. Başka ve düşük bir versiyon ile tekrar denemelisiniz.

(AÇILAN ANDROİD X86’nın ŞEÇİM MENÜSÜ)

Takıldığınız ve açıklayıcı bulmadınız bir yer var ise lütfen bize ulaşın, bize ulaşmak için yorum atabilir veya bana ulaşabileceğiniz adreslerim.

Email: mertcan154@hotmail.com

İnstagram: mertcan_koca (dm ile)

Yorum Yap

Yorum Yap